Instagram Eticareti Kolaylaştıracak Ödeme Sistemi Geliştiriyor

Eticaret’in artık bir de sosyal medya boyutu var. Dünyanın en popüler ağlarından olan Instagram, sosyal medyada ticaretin en çok yapıldığı yerlerden biri haline geldi. O da bu durumu kolaylaştıracak çalışmalara başladı.
1
Alışveriş Uygulamada Bitecek.

Teknoloji ve girişim haberleri yapan TechCrunch, Instagram’ın ödeme sistemi geliştirmeye başladığını aktardı. Eticarette iddialı bir konuma sahip olan Instagram böylece parayı içerde tutarak alışverişlerden belli oranda kar etmeyi planlıyor.

2
Sistem Test Ediliyor...

Bu ödeme sistemi şimdiden çeşitli şirketler için açılmış durumda. Şu an test aşamasında olan bu ödeme yöntemi ABD ve İngiltere’de denendikten sonra tüm dünyada kullanılır hale gelecek.

3
Satın Alma İşlemi Nerede?

Instagram’da yapılan satın alımlarda genelde ödeme başka kanallardan yapılıyordu. Bu sistem sonrası her şey platformda gerçekleşecek. Testi yapılan sisteme göre kullanıcılar ürüne tıkladıktan sonra bir ödeme ekranı çıkıyor ve satın alma işlemi tamamlanıyor.

4
Türkiye'de Durum

Peki şu an nasıl? Türkiye’de ise hali hazırda story – hikaye üzerinden markalar linklerini ekleyerek satışa yönlendirme yapabiliyorlar. Yeni sistemin gelecekte sistemin Türkiye'de de kullanılması bekleniliyor.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol