Habitat'ın Minik Eller Kod Yazıyor Projesine Gönüllü Başvuruları Başladı

Habitat ile QNB Finansbank ortaklığında “Minik Eller Kod Yazıyor” yakında hayata geçiyor. Projede gönüllü olmak isteyenler için son başvuru tarihi 12 Ağustos.

Çocukların yaparken/eğlenirken öğrenmesini hedefleyen proje, çocukların yaratıcılığını ve bilgisayar becerilerini geliştirmeyi, onları programcılık ile tanıştırıp kod okuryazarlığı bilincini yaymayı hedefliyor. Eğitimler ile çocuklar sadece kodlama becerilerini değil sanat, resim, müzik ve hikâye anlatıcılığını becerilerini hayal güçleri ve yaratıcılıkları ile geliştirmeyi amaçlar.

İŞTE PROJENİN DETAYLARI

Minik Eller Kod Yazıyor Projesi’nin 22-25 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek eğitmen eğitimine, proje kapsamında, pilot uygulama illerinden gelen başvurular kabul edilecektir.
Kontenjan 25 kişiyle sınırlıdır.


Proje İlleri: Adana, Adıyaman, Ankara, Antalya, Aydın, Çanakkale, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kırklareli, Mardin, Ordu, Sinop, Tekirdağ, Trabzon, Uşak
Sen de çocukların kodlama öğrenmesinin yanı sıra resim, müzik ve sanat anlamında becerilerini geliştirmeyi hedefleyen Minik Eller Kod Yazıyor projemizde gönüllü olmak istiyorsan hemen başvur.

Son Başvuru Tarihi: 12 Ağustos 2019

Kimler eğitmen olabilir?

Sivil toplum kuruluşları, öğrenci kulüpleri, gençlik meclisleri gibi gençlik çalışmalarında bulunan kurumlarda yer alan ve/veya gönüllü proje eğitmeni olma motivasyonuna sahip, çocuklara kodlama eğitimi vermeye hedefli, 15-30 yaşları arasındaki gençlerin eğitmen eğitimine başvurmasını bekliyoruz.

Eğitmenlerin sorumlulukları nelerdir?

Gönüllü eğitmenlerden proje ekibiyle iş birliği içerisinde çalışarak aldıkları eğitmen eğitimi doğrultusunda 8 saatlik yerel eğitimler vermeleri ve bir yıllık dönemde 8-12 yaş aralığındaki en az 50 çocuğa ulaşmaları ve eğitimlerini raporlamaları beklenmektedir.

Gönüllü eğitmenlerin ayrıca yaşadığı ilde projenin eğitim dışı faaliyetlerinin yürütülmesi ve projenin savunuculuğunu yapması beklenmektedir.

Eğitmen Eğitimi Detayları Nelerdir?

*Eğitmen eğitimi, 22-25 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleşecektir..

*Katılımcıların konaklama, yeme içme ve ulaşım masrafları proje tarafından karşılanacaktır.

*Eğitimin gerçekleşeceği il ve otel bilgisi dahil tüm detaylar başvuru olumlu sonuçlanan kişiler ile paylaşılacaktır.

*Her türlü sorunuz için taha@habitatdernegi.org adresinden bilgi alabilirsiniz.

Başvuru için tıklayınız...

Yorumlar
Kalan Karakter 800