Yurt Dışı Tatillerini Ucuza Getirmenin 10 Yöntemi

Gezmeden yapamam ama az para harcayarak çok yer görmek istiyorum diyenlerden misiniz? O zaman bize kulak verin, paranız cebinizde kalsın. İşte size tatili ucuza getirmenin 10 yöntemi...
Yurt Dışı Tatillerini Ucuza Getirmenin 10 Yöntemi

Yurt dışında uygun fiyatlı bir tatile çıkabilmenin bir hayal olmadığını ya da yurt dışı gezinizi biraz
olsun uyguna getirebileceğinizi, ucuza gezmenin imkansız olmadığını kanıtlamaya çalışacağız. Buraya kadar gelmişken de instagram sayfamızdan bizi takip edebilir en iyi yerleri gezmek için yardım alabilirsiniz.

1. Gideceğiniz yeri doğru seçin.
Bütçenizin ne olduğu ve gideceğiniz yer birbirleriyle doğrudan ilişkilidir. Yapmanız gereken
öncelikle nerede daha az bütçeli bir tatil yapabileceğinizi araştırmaktır. Bu gibi durumlarda
çok da uzak olmayan, küçük şehirler daha mantıklı olabilir. Eğer hali hazırda vizeniz yoksa,
vize almanızı gerektirmeyecek ülkelere gitmeyi değerlendirebilirsiniz çünkü vize eşittir ekstra
masraf. Sezon dışı seyahat etmek de ucuz yurt dışı tatili yapabilmek için oldukça mantıklı bir
teknik. Otellerden restoranlara her türlü masrafınız, popüler sezon ziyaretine kıyasla çok
daha düşük olacaktır.


2. Artıway vb. yeni sistemleri araştırın
Aranızda Artıway’i bilen ve kullananlarınız çoktur. Yine de haberdar olmayanlar için bu sistemden
bahsetmeden geçmek istemeyiz. Kendisi yalnızca seyahat ile ilişkili bir site değil, internet üzerinden alışveriş yaptığınız birçok sitede (Trendyol, Lidyana, Mediamarkt’tan tutun, Urban Outfitters, Asos, Nike, Beymen, Adidas, Koton, Hepsiburada, Aliexpress, Markafoni, vb. markalara kadar) Artıway’i kullanabiliyorsunuz. Ancak bizim konumuz seyahat olduğu için ona odaklanalım. Artıway internet üzerinden yaptığınız otel rezervasyonu, araba kiralama üzerinden yaptığınız rezervasyonlar da dahil birçok alanda size kazandıran bir sistem. Yaptığınız ödemenin belirli bir tutarını nakit olarak geri almanızdan bahsediyoruz ki, bu oran denk geldiğiniz kampanyaya göre bayağı yüksek seviyelere de çıkabiliyor. Biz birçok rezervasyonumuzda bu sistemi kullanarak indirimi kapmış oluyoruz ve güvenilirliği konusunda emin olduğumuzdan beri bayağı aktif kullanıcılarız. Kesinlikle önerimizdir! Şu an için Artıway aracılığıyla Atlas Global, Qatar Airways, Radisson, Hilton, hotels.com, Expedia, rentalcars.com, Accor Hotels, geziko.com, hotelscombined.com, Emirates, Cafe Tur, ucakbileti.com gibi sitelerin indirimlerinden yararlanabilirsiniz.


3. Tek seçenek otel değil.
Şık bir otelde kalmak yerine, ev değişim programlarını, dönemsel kiralanan apart evleri ya da
günlük ücretleri oldukça düşük olan üniversite yurtlarını değerlendirebilirsiniz. Hatta mutfağı
olan bir yer bulursanız, dışarıda yemek yeme maliyetinden de kurtulmuş olursunuz.


4. Neresi hesaplı?
Eğer yurtdışı tatili yapmak ve onu da ucuza getirmek istiyorsanız gideceğiniz ülkenin parasının
değerinin büyük önemi var demektir. Örneğin Ukrayna’nın 10 grivnası aşağı yukarı 1 TL’ye
denk geliyor. Bunun anlamı o ülkeye gittiğinizde paranızın değerlenmesi ve tatilin ucuza
gelmesi demek.


5. İnternetten promosyon kodu kovalamayı alışkanlık haline getirin.
Gözünüze bir otel mi kestirdiniz? İnternetten promosyon kodu araştırın. City pass mi
alıyorsunuz? İnternetten promosyon kodu araştırın. Birkaç günlük toplu taşıma kartı mı
alacaksınız? İnternetten promosyon kodu araştırın!


6. Acenteleri ihmal etmeyin.
Seyahat acenteleri turistlerin ilgisini çekmek için zaman zaman her şey dahil paketleri oldukça uygun fiyatlara sunabiliyor. Tatile çıkmadan önce mutlaka tur acentelerinin düzenlediği turlara göz atın. Buradan çıkacak bir fırsatı yakalayabilir ve tatil hayalini kurduğunuz yere ucuza gidebilirsiniz.


7. Aktivite Biletlerini Önceden Alın
Daha ucuz yurtdışı tatili yapmak istiyorsanız internet sizin en iyi dostunuzdur. Gideceğiniz müze, etkinlik vb. şeylerin biletleri genellikle internet sitelerinde daha uygun fiyatlı olur ve gidip oradan almaktansa internetten almanız size birçok avantaj sağlar. Her nereye gidecekseniz hem sıra bekleme işini atlatmak, hem de daha uygun fiyatlı biletler alabilmek adına internetten bilet satışı olup olmadığını mutlaka kontrol edin. İlk aşamada bütçemi 3-4 Euro hafifletsem ne olur diye düşünebilirsiniz, ancak bunu alacağınız her bilet için uyguladığınızda büyük bir fark yaratabileceğini siz de göreceksiniz.

8. Biletinizi Ucuza Getirin.
Tatili ucuza getirmek istiyorsanız, iyi bir araştırma yaparak biletinizi uygun fiyatlara almanız mümkün. Masraflar daha tatile çıkmadan önce seyahat biletlerini almakla başlıyor. Genelde hava yolu şirketleri, uçak biletlerini seyahat tarihine yakınlığına göre daha yüksek fiyatlara satarlar. Özellikle tatil merkezleri rotalarına yapılan uçuşların fiyatları da tatil dönemlerinde artış gösteriyor. Gideceğiniz bölge için uçak biletinizi detaylı bir fiyat araştırması yaparak çok önceden satın almalısınız. Böylelikle uçak biletinize fazla ödeyeceğiniz miktarı tatil masraflarına ayırabilirsiniz.


9. Sokak Lezzetlerinin Tadına Bakın.


Tatilde para harcanan diğer bir kalem ise yeme-içme. Bütçeniz kısıtlı ve bu konuda tasarruf
yapmak istiyorsanız, gideceğiniz ülkenin veya şehrin yemek kültürünü ve fiyatlarını araştırmalısınız. Her şehrin sokaklarında orijinal lezzetler sunabilen mekanlar bulunabilir. Şık bir yere gitmek istiyorsanız, yemeği bahsettiğimiz yollarla yedikten sonra çayınızı ve kahvenizi daha lüks ortamlarda yudumlayabilirsiniz.

10. Tatilde Alışveriş Yapmak Şart Mı?


Tatile çıktığınızda çok fazla para harcamak istemiyorsanız, o ülkeyi yansıtan hediyeleri en ucuz nerede satın alabileceğinizi önceden internetten araştırarak turistik yerlerde satılan ürünlere daha az para vererek ulaşabilirsiniz. Sevdiklerinize hediye almak istiyorsanız, aynı üründen birkaç tane alarak pazarlık yapmayı deneyebilirsiniz. Tatile çıkmadan önce kişisel temizlik ürünlerinizi yanınıza alırsanız, gittiğiniz yerde fazla masraf etmemiş olursunuz. Gideceğiniz yerin önceden ucuz pazarlarını araştırarak bir bütçe belirleyebilir ve o tatil bütçesinin dışına çıkmamaya çalışabilirsiniz.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol