Meğer İzlemediğim Televizyon Kanallarına Servet Ödüyormuşum

Mahallede tek kişinin evinde televizyon olduğu dönemlerden herkesin cebinde bile televizyonu olduğu günlere geçtik. Bunun iyi yanları var ama maliyeti de var. Peki televizyon kanallarına nasıl daha az para öderiz?

Ne günlerdi değil mi? Kara Şimşek, Cesur ve Güzel derken tüm mahalle bir evde toplanırdı. Sonrasında renkli televizyonlar geldi, özel kanallar açıldı. Herkesin evinde bir televizyon olan dönemler başladı. Sonrası çok hızlıydı kimse ne olduğunu anlayamadan, internet başladı. Cep telefonları akıllı telefona dönüştü ve bir anda televizyon da her yerde olmaya başladı. Maç izlemek için evde olmak gerekmiyordu artık, ya da dünyanın bir ucundaki TV kanalını izlemek için uydu almaya gerek yoktu.

Ücretli Televizyon Platformları 

Hızlı bir şekilde o süreçleri de geçtik. Sonra televizyon kanalları değil, platformları gündem oldu. Şu an neredeyse herkes ücretli bir televizyon paketine sahip. Kimisi maç yayınları için, kimisi ise diziler için bir paket üyeliğine sahip. Peki paketinizin neleri kapsadığına baktınız mı?

Haftanın her günü aynı televizyon filmlerinin olduğu, üstüne üstlük çok kaliteli olmayanlarının da bol bol bulunduğu bir sinema paketine para ödüyor olabilirsiniz. Üstelik işin kötüsü o kanalları daha önce bir kez bile açıp bakmamış olma ihtimaliniz yüksek.

İlk Uyanış Anı İçin Faturanızı Kontrol Edin 

Bu ay faturanızı açıp hangi pakete sahip olduğunuzu öğrenin! Sonra da o paketin neleri kapsadığına bakın. Eğer hiç izlemediğiniz kanallar varsa, bunların olmadığı daha uygun bir paket arayın. Böylece fatura detoksu yaparak, kullanmadıklarınızı çıkarmış olursunuz. Bunun faydası ise cebinize kalan parada. 120 lira ödediği paketi 25 liraya kadar indirenler de var. Televizyon platformları müşteri kaybetmemek için bazı kanalları size hediye de edebilir. Şansınızı denemenizde fayda var.

Dizi İçin İnternet Platformu Kiralayanlar

Biz televizyon almadık sadece internet üzerinden izliyoruz diyorsanız, en uygun olanı seçmeye çalışın. Buna ek olarak tek dizi için başka bir paket daha almanız gerekiyorsa, bunu internetten ya da arkadaş ortamınızdan bir ortakla yapmaya çalışın. Bazı internet platformları tek ücretle iki ekran almanızın önünü açıyor. Yani iki kişi bir paket parası ödeyip dilediğinizi izleyebilirsiniz.

Unutmayın ne kadar çok para kazanırsanız kazanın tasarruf yapmazsanız, paranızın değerini asla bilemezsiniz. Tasarrufu hayatın her alanına yaymak için sizleri kredi kartı tasarruf programına davet ediyorum.

Kredi Kartı Fitness Programı sayesinde ciddi bir miktar para tasarruf edebilirsiniz. 

Yorumlar
Kalan Karakter 800
Berker Süheyl
Bu konuda dikkatli olmak gaza gelmemek lazım. Sevdiğim bir televizyon kanalını izlemek için dijital playformun yıllık üyeliğini aldım. Sonra başka bir kanal için de internet televizyon hizmetinin yıllık paketini aldım. 500 liraya yakın para ödediğim servislerin ikisini de kullanmıyorum. Genellikle herkesin izlediği ulusal kanallara bakıyorum. Çokça reklamı yapılan kanallarda o kadar da harika şeyler olmuyor.