İyi Kahveden Nasıl Tasarruf Edilir?

Kahve alışkanlığınızdan biraz tasarruf etmek istiyorsanız, düşük maliyetlerle yüksek kaliteye ulaşmanın birkaç yolu burada:

Kahve alışkanlığınızdan biraz tasarruf etmek istiyorsanız, düşük maliyetlerle yüksek kaliteye ulaşmanın birkaç yolu burada:

Evde demleyin

Çoğu sabah kahve içmek için dışarı çıkıyorsanız, öncelikle yerel işletmeleri desteklediğiniz için teşekkür ederiz. Ancak, özellikle filtre kahveden daha sık espresso içecekleri sipariş ediyorsanız, harcamalarınız hızla artabilir. Evde kahve demlemek, ilk ekipman yatırımının yanı sıra sürekli çekirdek almanızı gerektirirken, uzun vadede size tasarruf ettirecektir. 

Yine de ara sıra bir başkasının sizin için kahve yapması gerçekten çok keyifli, bu yüzden kahve dükkanı ziyaretlerinizi tamamen kesmenize gerek yok :)

Çekirdekleri toptan satın alın (Daha büyük paketlerde)

Bütün kahve çekirdekleri havaya maruz kaldıklarında neredeyse anında bayatlamaya başlar. Bu nedenle yeni bir paket açar açmaz zamana karşı yarışırsınız. Bu nedenle genellikle sadece ihtiyacınız olan kahveyi demlemeden hemen önce çekirdekleri öğütmeniz önerilir.

En taze kahveyi istiyorsanız ama aynı zamanda paradan da tasarruf etmek istiyorsanız, her zaman tam çekirdek alın ve onları fincanla öğütün. Bu, öğütülmüş bayat kahveyi atmanıza ve yeni bir paket almadan önceki son birkaç gününüzü kahvesiz geçirmenize engel olacaktır.

Doğru ölçün

Ölçü kaşıklarına güvenmek yerine çekirdeklerinizi tartmak için bir tartı kullanın. Bu, atık olmadan doğru telve / su oranını elde etmenizi sağlar. Öğütücünüzü de düzenli olarak temizlemeyi ihmal etmeyin. Bu sayede bugün yalnızca küçük miktarlarda edeceğiniz tasarruf zamanla artacaktır.

Yöresel/Tek kökenli (single origin) kahve yerine harman (blend) kahve için

Belirli bir çiftlik veya bölgeden gelen tek kökenli kahveler genellikle yüksek fiyatla satılır çünkü çekirdekler yalnızca yılın belirli zamanlarında bulunur. Bazı insanlar tadı daha farklı/özel olduğundan tek kökenli kahve tercih eder. Ancak yüksek kaliteli çekirdeklerin karışımları da aynı derecede lezzetli olabilir. Bu, size paket başına küçük tasarruflar sağlayabilir ve bu da zamanla birikir. 

Sütlü içecekler için daha uygun fiyatlı çekirdekler kullanın

Latte yapıyorsanız veya kahvenize çok fazla tatlandırıcı veya şurup ekliyorsanız; tadı süt, krema veya şekerle maskeleneceği için daha uygun fiyatlı çekirdekleri kullanabilirsiniz. 

Topuklu Ayakkabıya Zaafın mı Var? #KuToo’yu Duymalısın!Yumi Ishikawa, #KuToo hareketini Japonya hükümetinin kadınlara uyguladığı katı iş yeri kıyafet kodlarına karşı başlattı.

 

 

Etiketler Tasarruf Kahve
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store