Hattımla Uzun Süreli Bir İlişkim Vardı Ama Fatura Cebimi Yakınca Ayrıldık

Ayın ilk günü maaşı aldıktan sonra bir deftere, gelir ve giderlerinizi yazmanız gerektiğini duymuşsunuzdur. Peki bu ne işe yarar diye düşünüyorsanız, size cep telefonu faturamı düşürmek için yaptıklarımı anlatayım.
Hattımla Uzun Süreli Bir İlişkim Vardı Ama Fatura Cebimi Yakınca Ayrıldık

Çok fatura ödediğimin farkına varmam bütçeyi kontrol etmemle oldu. Çünkü bu zamana kadar otomatik ödemeden çekiliyordu para ve benim ruhum bile duymuyordu. Bütçe yaparken rakamları gördüm ve faturayı kontrol ettim.

Meğer hiç kullanmadığım SMS için 2000 SMS içeren bir paket parası ödüyormuşum. 1000 dakika telefonla da konuşmuyorum fakat onun da parasını her seferinde ödüyorum. Buna ek olarak internet paketim yetmediği için de her ay ekstra paket alıyormuşum. Böyle olunca faturam neredeyse iki katına denk geliyormuş. Bütçe yapmasam, paramın nereye gittiğini anlamadan böyle devam edecekti bu düzen. 

Faturayı kontrol ettikten sonra, ilk iş olarak kendi GSM firmam ile görüştüm. Bana uygun paketleri olup olmadığını kontrol ettim. Hat değiştirmektense tarife değiştirmek daha  kolay olduğundan dolayı önce böyle bir yol denedim.

Daha sonra başka bir firmada çok daha uygun bir fiyat buldum. Kalite konusunda da arkadaşlarım arasında bir değerlendirme yaptıktan sonra hattımı değiştirdim. Önceki hattımın tarifesinin yarısına daha iyi bir pakete geçtim. Kullanmadığım SMS paketlerine de para ödemiyorum.

Siz de ay başında bütçe yapın ve tasarruf etmenin yöntemlerini araştırın. Aslında hepimiz gereksiz harcamalar yapıyoruz. Çok para kazanmak iyi güzel ama kazandığının değerini bilmek de en az o kadar güzel. İşin bir diğer iyi yanı da tasarruflarımı biriktirmeye başladım, çok güzel bir tatil için para biriktiriyorum :) 

Resim

Faizsiz Yatırım Seçeneklerini Duydunuz Mu?

Birikiminizi faizsiz bir şekilde değerlendirmek istiyorsanız; katılım bankalarının katılma hesaplarında faizsiz bankacılıktan faydalanabilirsiniz. EFT, havale masrafı, hesap işletim ücreti gibi ekstra ödemeler de olmasın istiyorsanız Senin Bankan size göre. Senin Bankan’ı incelemek ve hızlı bir şekilde hesap açmak için tıklayın.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol