Evden çalışmak tasarruflu mu?

Salgın nedeniyle birçok çalışan için uzaktan çalışma yeni normal haline geldi. Ancak birçok kişi de yavaş yavaş ofise döndüğünden, kendi geleceğiniz için evden çalışmanın en iyi olup olmadığını düşünebilirsiniz. Peki evden çalışmak size tasarruf sağlar mı?

1 8 Benzinden Tasarruf

Ulaşım söz konusu olduğunda en yaygın maliyetlerden birisi de benzin. Evden çalışmak, ulaşım miktarını azaltır ve yüzlerce paradan tasarruf etmenizi sağlar.

İpucu: Bir metropol bölgesinde yaşıyorsanız, bir yerden bir yere gitmek için bir araç paylaşımı uygulamasını veya kısa süreli araba kiralama hizmetini kullanma şansınız var. Bu, benzin deponuzu sürekli doldurmak yerine paradan tasarruf etmenin başka bir harika yolu.

2 8 Evde Yemek

Ofiste çalışmak, şehirdeki restoranlarda yemek yeme veya kafelere uğrama olasılığınızı artırabilir. Zamanla, bu çok harcama yapmanıza neden olabilir. Evde yemek yemek sadece daha ucuz olmakla kalmaz, aynı zamanda genel sağlığınız için de daha iyi bir seçenektir.

İpucu: Bazı yemek sipariş programları, malzemelerinizi ve tariflerinizi kapınıza kadar gönderir, böylece market alışverişi yapmak ve ne yiyeceğinizi bulmak konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

3 8 Giysilerden Tasarruf

Yüz yüze çalışma, genellikle gündelik iş kıyafetlerinden resmi kıyafetlere kadar değişebilen bir kıyafet yönetmeliği gerektirir. Takım elbise, kravat, elbise ve diğer işe uygun eşyalar gibi giyim eşyaları, belirli meslekler için gereklidir ve yüksek bir fiyat etiketine sahip olabilirler. Bu aynı zamanda kuru temizleme ve diğer çamaşır yıkama masrafları ile giderek daha pahalı hale gelebilir. Ancak evden çalışmak resmi iş kıyafeti ihtiyacını büyük ölçüde azaltır. 

İpucu: Evden çalıştığınız için minimal bir gardırop seçeneği işinizi kolaylaştırır. Hem zamandan hem de paradan tasarruf edebilirsiniz. 

4 8 Artan Verimlilik

Geçen yıl birçok uzaktan çalışan, evden çalışma nedeniyle üretkenliğin arttığını bildirdi. Bazı yapılan anketlerde, çalışanların evde ofiste olduğundan daha üretken hissettikleri oraya çıktı.

İpucu: Telefonunuzda sosyal medya, oyunlar ve diğer etkinlikler için sınırlar belirlemek, evden çalışırken odaklanmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca üretkenliğinizi korumak ve odaklanmaya devam etmek için iş günü boyunca bildirimleri kapatabilirsiniz.

5 8 Daha Çok Aile ile Zaman Fırsatı

Ofiste geçirilen uzun saatler, özellikle gece vardiyaları veya uzun günler çalışıyorsanız, sevdiklerinizle evde geçirebileceğiniz süreyi azaltabilir. Aynı anda aynı yerde bulunma olasılığınız daha yüksek olduğundan, evden çalışmak ailenizle daha kaliteli zaman geçirmenizi sağlar.

İpucu: Hayatınızdaki önemli insanlara zaman ayırmanız önemli. Bunu yapmak için sınırlar koyun ve sevdiklerinizle kaliteli zaman geçirebilmeniz için iş gününüz sona erdiğinde zor bir mola verin.

6 8 Çevre Dostu

Ulaşımdan kaynaklanan kirlilik göz önüne alındığında, ulaşım, içinde yaşadığımız tüm ekosistem üzerinde bir etkiye sahip. Çoğu insanın elektrikli arabası yok, bu nedenle egzoz ve diğer araba emisyonları Dünya'daki karbon ayak izine katkıda bulunuyor. Fakat uzaktan çalışma sizin ve gezegen için çevre dostu bir fırsat sunar.

İpucu: Çevre üzerindeki olumlu etkinizi artırmak için geri dönüştürülmüş ahşap, cam ve demir gibi çevre dostu malzemelerden yapılmış sürdürülebilir ofis mobilyalarını düşünün.

7 8 Artan İş-Yaşam Dengesi

Ofiste tam zamanlı çalışmak, gününüzün çoğunu alabilir ve işe gidip geldikten sonra kendinize çok az zaman kalabilir. Yüz yüze çalışmak yorucudur. Eve vardığınızda arkadaşlarınız ve ailenizle tanışacak enerjiniz olmayabilir.

Uzaktan çalışma, sonuçta iş-yaşam dengenizi ve genel zihinsel sağlığınızı iyileştiren daha fazla zihinsel ve fiziksel enerjiye izin verebilir.

İpucu: Uzaktan çalışma nedeniyle tükenmişlik de olabilir. Terapi, meditasyon, yoga ve diğer kendini sevme eylemleri gibi tükenmişliği yenmek için gerekli öz bakımı yaptığınızdan emin olun.

8 8 Daha Fazla Program Esnekliği

Mesai saatleri günün çoğunu alır, bu nedenle randevuları planlamak, çocuğunuzun etkinliklerine veya hayattaki diğer önemli olaylara katılmak zor olabilir. Evden çalışmak, önemli etkinliklere ve randevulara zaman ayırmadan sığabileceğiniz programınızda daha fazla esneklik sağlar.

Yorumlar
Kalan Karakter 800