Soru - Cevap

Soran: H**** F****

Aracı kurumlar güvenilir mi?

Merhabalar, eşim ile birlikte düğünümüzden sonra bir yatırım yapmayı planlıyoruz. Düğünden gelecekleri değerlendirmek bir yatırım sepeti oluşturmayı istiyoruz. Bunun için uzman bir yatırım danışmanı ile çalışarak minik ve sağlam adımlarla ilerlemek hedefimiz. Fakat yatırım danışmanlarına bankalardan mı ulaşabiliriz? Aracı kurumlardan bahsediliyor fakat bu aracı kurumlar kimler? İnternetten yatırım danışmanı diye arattığımda bir sürü yer çıkıyor. Hangisine güvenebilirim? Güvenilir olduğunu anlamak adına nelerini araştırabilirim? Çok teşekkürler
Cevaplayan: Yıldız Sevener

Merhaba;

Size şimdiden eşiniz ile birlikte mutluluklar. Ne güzel ki finansal huzurunuz için birlikte plan yapıyor, hedef belirliyorsunuz ..bu harika.

Yatırım Danışmanlığı,  yatırımcıyı bilgilendirme hizmeti olup, bu hizmeti bankalardan ve aracı kurumlardan alabilirsiniz. Aracı kurumları seçerken mutlaka yasal olan, yani Sermaye Piyasası Kurulundan (SPK) yetki almış olan şirketleri seçmelisiniz.

Internet ortamından bilmediğiniz ya da eş dost tavsiyesi ile sakın paranızı kimseye emanet etmeyin.

Yetki belgesi olan aracı kurumlar size uzman çalışanları ile hizmet vereceklerdir tabi ki bu hizmetin bir bedeli de olacaktır. Ve karar verdiğinizde “yatırım danışmanlığı sözleşmesi” ni imzalamanız gerekecektir. Bu sözleşmeyi okuyarak, anlamadığınız alanları mutlaka sorarak incelemeyi ihmal etmeyin.

Yatırım için ayırdığınız bütçenize göre sözleşme imzaladığınız kurum sizin yatırımcı profilinize göre yatırımlarınızı hangi araçlara yönlendirebileceğinizi size önerecektir tabi ki son kararı size bırakarak.

Sağlık, sevgi ve para ile kalın.

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Get In On
Google Play
Download on the
App Store

Sizin de danışmak istediğiniz bir konu varsa uzmanlarımıza sorabilirsiniz. Uzmanına Soru Sor
Diğer Sorular
Aracı kurumlar güvenilir mi?
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Kredi notum yükselir mi?
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Proje aşamasında emlak almak
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Nasıl yatırım yapmalıyım?
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Vadeli mevduat mı? Altın mı?
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Yatırım Strateji
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Yatırım araçları
Cevaplayan: Yıldız Sevener