Seyahat Sağlık Sigortası Ne İşe Yarar?

Seyahat sağlık sigortası, kişileri yurtiçi ve yurtdışı seyahatleri müddetince gelişebilecek olan sağlık risklerine karşı koruyan zorunlu ve özel bir sigorta çeşidi.

Kişilerin poliçede belirlenmiş tarihler süresince istenmeyen herhangi bir sağlık riskiyle karşılaşması veya hastalanması halinde, sigortalıya poliçede belirtilen güvenceler sağlanır. Yurtdışı seyahatlerinde sigorta güvencesi, hizmetten faydalanan kişinin pasaportunda yurtdışına çıkış işlemi saptandığı andan itibaren başlamakta ve ülkeye dönüş işlemi gerçekleştikten sonra sona ermekte.

Seyahat sağlık sigortası hangi hizmetleri temin etmektedir?

Seyahat sırasın gelişebilecek ani rahatsızlıklar halinde sigortalının hastane, operasyon, ilaç ve tedavi masrafları poliçede belirtilen limitler dahilinde sigorta şirketi tarafından karşılanmakta. Ayrıca poliçe sahibinin en yakın sağlık merkezine nakil işlemi, ulaşımı ve tedavi sonrası hastanın durumuna en uygun olacak şekilde taşınma hizmeti ve hasta yakını ya da refakatçilerin taşınma hizmetleri de sigorta şirketi tarafından sağlanan hizmetler arasında. Yine poliçe sahibinin vefatı halinde, sigorta şirketi cenazenin naklini ve oluşan masrafları temin etmekle yükümlü.

Seyahat Sağlık Sigortasını İptal Edersem Primi Geri Alır Mıyım?

Seyahat sağlık sigortası satın alan kişi, seyahate gidemediği durumda poliçe başlangıç tarihinden en geç 24 saat önce haber vererek sigortasını iptal ettirebilir. Bu durumda poliçe yaptıran kişi ödediği sigorta primini geri alır.

Sigorta Ne Zaman Sona Erer?

Sigortanın süresi yurt dışına yapılan seyahatler için Türkiye sınırlarından çıkıldığının pasaportla tespit edildiği an başlıyor. Türkiye’ye girildiği andan itibaren ise pasaport tespitinden sonra sona eriyor. Yurt içinde yapılan seyahatlerde ise durum sigorta şirketinize ve poliçenize bağlı. Sigortanızın sona eriş tarihi sigorta poliçenizde yer alıyor.

Etiketler seyahat sigortası
Yorumlar
Kalan Karakter 800