Yakında o hastalık için siz de hastaneye gidebilirsiniz! Yeni bir pandemi kapıda!

Son zamanlarda artış gösteren uyuz, giderek hastaneleri daha fazla meşgul etmeye başlıyor. Türkiye’de özellikle son günlerin en büyük problemlerinden bir tanesinin tedavisi ise oldukça meşakkatli.

Güncelleme:

Son zamanlarda artış gösteren uyuz, giderek hastaneleri daha fazla meşgul etmeye başlıyor. Türkiye’de özellikle son günlerin en büyük problemlerinden bir tanesinin tedavisi ise oldukça meşakkatli. Ailede bir kişinin dahi hastalanması diğerlerine geçmesi için yeterli. Bu nedenle uzmanlar konu hakkında kritik uyarılar yapmaya devam ediyor.

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Sıla Kılıç Sayar, uyuz hastalığı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Son yıllarda şiddetli bir şekilde kaşıntıya neden olan uyuz hastalığının görülme olasılığının arttığına dikkat çekildi. Özellikle bulaştıktan 4 – 6 hafta sonra etkisini gösteren bu hastalık insanı adeta çileden çıkartıyor.

Uyuz hastalığına dikkat

Uyuz hastalığında özellikle yakalanan kişilerin bir an önce tedavi edilmesi gerekiyor. Ancak bir eve girdiğinde evdeki sadece uyuz bulaşan kişi değil aynı zamanda diğer kişilerin de tedavi edilmesi şart. Bunun için şikayetlerin olup olmadığına bakmak dahi gerekmiyor.

Yakında o hastalık için siz de hastaneye gidebilirsiniz! Yeni bir pandemi kapıda! resim: 0

Uyuz hastalığı deri ile bütünleşen ve kaşıntıya sebep olan bir hastalık. Hayati tehlikesi olmasa bile insanları çok zor durumda bırakmasından dolayı büyük bir risk olarak görülüyor. Özellikle de insanların psikolojisini alt üst ediyor.

Etiketler uyuz
Yorumlar
Kalan Karakter 800