Sindirim sorunlarının önüne geçmenin hesaplı formülü

Mideyi rahatlatmak ve sindirim sorunlarından kurtulmak zaman alabiliyor ve bu süreçte yaşamımızı olumsuz etkiliyor. Bu durumun üstesinden gelmenin en kolay yolu ise doğadan geçiyor.

1 8 Nane çayı
Nane çayı

Fazla yediğinizde ve patlayacak gibi hissettiğinizde nane çayı sizin kurtarıcınız olabilir. Hazım ve gaz problemlerinden kurtulmak için deneyebilirsiniz.

2 8 Yeşil çay

Yeşil çayın metabolizmayı hızlandırma ve yağ yakma özelliklerinin yanı sıra enerji verme ve mideyi rahatlatma gibi özellikleri de bulunuyor. Sıcak yaz günlerinde buzla ve limonla tüketerek hem faydalı hem lezzetli bir içeceğin tadını çıkarabilirsiniz.

3 8 Rezene çayı

Bağırsakları ve mideyi rahata kavuşturan rezene çayı metabolizmayı hızlandırarak yağ yakmayı hızlandırır. 1 su bardağı kaynamış suya 1-2 çay kaşığı kurutulmuş rezene ekleyip 10 dakika beklemek yeterli.

4 8 Meyan kökü çayı

Aktarlarda bulabileceğiniz meyan kökü hazımsızlığı gideriyor. Çay yapmak için önce küçük parçalara ayırmak gerekiyor. 1 bardak kaynamış suyun içine 1 çay kaşığı meyan kökü atarak 5 dakika bekletmek yeterli oluyor.

5 8 Tarçın çayı

Tarçının mide ağrılarına iyi gelme, metabolizmayı hızlandırma ve açlık hissini bastırma gibi özellikleri var. Tarçın çayı hem 4-5 parçaya bölüp kullanılabilecek çubuk tarçınla hem de toz tarçınla hazırlanabiliyor.

6 8 Yasemin çayı

Hem fiziksel hem de ruhsal olarak rahatlamanın formülü olarak bilinen yasemin çayı, yağ yakımını da hızlandırıyor. Mide asitlerini düzenleyerek gastrit ve hafif mide ağrılarını dindirmede de oldukça etkili.

7 8 Sarımsak çayı

Sarımsak çayı hazmı kolaylaştırmanın yanı sıra kolesterolü dengelemesi, metabolizmayı hızlandırması ve yüksek tansiyonu dengelemesiyle de biliniyor.

DİKKAT

Ciddi bir rahatsızlığınız varsa bu çayları tüketmeden önce doktorunuza başvurmanız gerekir.

Yorumlar
Kalan Karakter 800