Oyun severlere müjde: Uygun fiyatlı Asus ROG Ally tanıtıldı!

Asus ROG Ally el konsolunun uygun fiyatlı versiyonu tanıtıldı. Peki fiyatı ne kadar olacak?

Güncelleme:

Asus, bu yılın başlarında Ryzen Z1 Extreme APU teknolojisini kullanan ROG Ally el konsolunu piyasaya sürmüştü. Türkiye'de 30 bin TL'ye kadar satılan bu konsolun daha uygun fiyatlı bir versiyonu sonunda satışa sunuldu. Yeni ROG Ally modeli, Ryzen Z1 işlemcisinden güç alıyor. Peki fiyatı ne kadar?

Ryzen Z1 işlemcili ROG Ally modeli 100 dolar daha uygun fiyatla sunuluyor. Asus, AMD Ryzen Z1 işlemcisinden güç alan ROG Ally versiyonunu duyurdu. Z1 Extreme APU'lu versiyonun fiyatı 699 dolarken, yeni model 599 dolardan satılacak. 

Oyun severlere müjde: Uygun fiyatlı Asus ROG Ally tanıtıldı!  resim: 0

Özellikleri neler?

Performans odaklı bir APU kullanmasına rağmen, Ryzen Z1 Ally modeli güçlü kardeşiyle aynı tasarımı paylaşıyor. 7 inçlik 1080p 120Hz ekran, özelleştirilebilir arka düğmeler, RGB aydınlatma ve 16GB LPDDR5 RAM gibi özelliklere sahip. Ayrıca depolama alanı da 512GB olarak sunuluyor.

İki model arasındaki temel farklılık işlemci özelliklerinde başlıyor. Ryzen Z1 modeli, Z1 Extreme'in sekiz çekirdeğine kıyasla altı çekirdeğe sahip ve GPU tarafında dört çekirdek bulunuyor. Yapılan ilk testlerde, büyük bütçeli oyunlarda yüzde 30'a varan performans farkı yaşanabileceği belirtiliyor.

Fiyatı ne kadar olacak?

Asus, iki model arasındaki performans farkını paylaşmamış olsa da, birçok popüler oyunda "makul kare hızları" elde edileceğini ifade etti. 100 dolar daha uygun fiyatlı olmasıyla, fiyat/performans açısından cazip bir seçenek olabileceği düşünülüyor.

Ryzen Z1 ROG Ally modelinin Türkiye'de ne zaman satışa çıkacağı belirsizliğini koruyor. Ancak hatırlatmakta fayda var ki, ülkemizde şu anda satılan versiyonun Ryzen Z1 Extreme işlemcisine sahip olduğu ve fiyatının 30 bin TL'den başladığı bilinmekte.

Yorumlar
Kalan Karakter 800