Tüm Zamanların En Pahalı 10 Dizisi

Her zamankinden daha fazla dizi izlendiği bir zamanda, prodüksiyonun bu kadar maliyetli olmasını beklemiyorsunuz. Tüm zamanların en pahalı 10 televizyon dizisinden altısı son beş yılda çekildi.

Bu şovların arkasındaki kanallar çoğunlukla HBO ve Netflix gibi premium içerik sağlayıcıları, ancak listede birkaç ağ televizyon kanalı yer alıyor.

Stacker'ın haber ve eğlence kaynaklarından gelen haberlere dayanan bağımsız araştırmasına göre, işte şimdiye kadar filme alınmış en pahalı 10 televizyon dizisi.

10. "The Big Bang Theory" (2007 - 2019)

CBS şovu, 12 yıllık serisinde o kadar başarılı oldu ki, oyuncular Jim Parsons, Johnny Galecki ve Kaley Cuoco maaşlarını neredeyse ikiye katladı. Variety'ye göre şovun bölüm başına 9 milyon dolara mal olması şaşırtıcı değil.

 9. "Rome" (2005 - 2007)

BBC ve HBO'nun Kleopatra günlerinde Roma Cumhuriyeti için savaşan askerleri canlandırması, yüzlerce figüran, detaylı kostüm ve yoğun set tasarımları için ödeme gerektiriyordu. Sadece iki sezon sonra sona erdi ve her bölümün yapımı 10 milyon dolara mal oldu . 

8. "Westworld" (2016'dan günümüze)

Zenginlerin en savurgan arzularını yerine getirmekte özgür oldukları bir dünya yaratmak için HBO bölüm başına yaklaşık 10 milyon dolar harcadı. Hollywood Reporter'a göre 90 dakikalık pilotun tek başına prodüksiyonu 25 milyon dolara mal oldu .

7. "Game of Thrones" (2011 - 2019)

HBO'nun tüm zamanların en çok izlenen şovu, her bölüm için yaklaşık 10 milyon dolara mal olan kostümleri, set tasarımı ve yeteneği ile tanınır. Fantastik dram sekiz sezon sürdü.

6. "Friends" (1994 - 2004)

NBC, "Friends" dizisinin son sezonunu tamamlarken, ikonik oyuncu kadrosunun tüm üyeleri başka projelerlede ilgilenmek istediler, bu yüzden onlara bölüm başına yaklaşık 10 milyon dolar ödendi. Business Insider'a göre , altı itibarlı arkadaş sendikasyon ve yayın sözleşmeleri yoluyla yılda yaklaşık 20 milyon dolar kazanıyor.

5. "The Get Down" (2016 - 2017)

Bölüm başına 11 milyon dolarlık bir bütçeyle, bu kısa ömürlü Netflix şovu , diskonun ölmeye başladığı ve onun yerine hip-hop yükseldiği sırada, New York'ta 1970'leri yeniden oluşturmak için oldukça büyük bir değişiklik harcadı . Dizide kullanılan bir dizi R&B ve funk şarkının haklarını satın almak da ucuz değildi.

4. "Band of Brothers" (2001)

Yıldızlarla dolu HBO mini dizisi, dönem kostümlerini, ülke dışındaki çekim mekanlarını içeriyordu ve yapımcılığını süperstar Tom Hanks ve Steven Spielberg yaptı. Beğenilen D-Day gerçekçiliğiyle tanınan II.Dünya Savaşı şovunun prodüksiyonu 125 milyon dolardan fazlaya veya bölüm başına 12,5 milyon dolara mal oldu ve bu o zamanlar hiç duyulmamıştı .

3. "The Crown" (2016'dan günümüze)

Kraliçe II. Elizabeth'in gelinliklerinin yeniden yaratılmasının maliyeti tek başına 37.000 dolardı şimdi 7.000 kostümü ve Buckingham Sarayı'nın serinin setinin ayrılmaz bir parçası olan gerçek boyutlu kopyasını yaratmanın ne kadara mal olduğunu hayal edin. Bölüm başına 13 milyon dolarlık bütçeyle “The Crown”, Netflix'in bugüne kadarki en pahalı programı.

2. "ER" (1994 - 2009)

NBC programı büyük bir yatırım olarak başlamadı, ancak gösteri ilerledikçe yıldız George Clooney ve Julianna Marguiles büyük başarılar elde etti . Daha ünlü hale geldikçe, 15 sezonluk şovun bütçesi büyüdü ve sonunda bölüm başına 13 milyon dolarla zirveye ulaştı.

1. "The Pacific" (2010)

“Band of Brothers” ın başarısının ardından, Spielberg'in dizisi bölüm başına büyük bir 21.7 milyon dolara mal oldu ve paranın çoğu, yine II. Dünya Savaşı'na dayanan bu HBO mini dizisi için tarihsel olarak doğru savaş sahnelerini yeniden yaratmaya gitti. "Hollywood Reporter " a göre, tek bir sahne 300 oyuncunun Avustralya sahilinde dört gün kalmasını gerektirdi ve 5 milyon dolara mal oldu. Tüm incelikleri ve karmaşık set tasarımıyla "The Pacific" in tüm zamanların en pahalı TV şovu olmasına şaşmamalı.

Yorumlar
Kalan Karakter 800