Scarlett Johansson Disney’e Neden Dava Açtı?

Scarlett Johansson’ın Disney’e açtığı dava herkesin dilinde. Peki ama Karadul (Black Widow), onu global bir yıldız yapan şirkete neden dava açmış olabilir?

Scarlett Johansson’ın Black Widow’dan elde edeceği gelir gişe kazancına bağlıydı. Film, dünya çapında 300 milyon doların üzerinde bir hasılat elde etti, bu pandeminin etkileri düşünüldüğünde ciddi bir başarı olarak göze çarpıyor, ancak satışların yavaşladığına dair sinyaller vermeye başladı. Gişe rakamları, Disney’in filmi eş anlı olarak Disney+’ta dramatik bir şekilde gösterime soktuğu ana kadar harika gidiyordu. Disney’in almış olduğu bu karar Black Widow’un gişeden şahane paralar kazanma şansını ortadan kaldırdı. 

Bazıları, Disney’in pandemi nedeniyle gişe gelirinin azalmasını beklemesi nedeniyle Black Widow’u Disney+’ta gösterime sokmasını haklı bulabilir. Ne var ki, bu karmaşanın içinde kritik bir bileşen daha var: Çin!

Çin, daima Hollywood filmleri için hatrı sayılır büyüklükte bir pazar olmuştur. Black Widow’un gösterim tarihinden 1 ay sonra Çin’de gösterime girmesi bekleniyordu ancak film çoktan Disney+’ta göserilmişti bile! Forbes’un da belirttiği gibi bu durumda filmin Çin pazarından elde edeceği gelir ciddi anlamda kısılmıştı.

Bütün bunların bir sonucu olarak, Scarlett Johansson’ın yüksek gişe gelirinden elde edebileceği potansiyel gelir ihtimali azaldı. Bu nedenle, Disney filmi Disney+’ta gösterir göstermez Scarlett Johansson şirkete dava açtı. Üstelik şirketin filmi Disney+’ta gösterime sokmak için en az 90 gün bekleyeceğine dair bir taahhütü de vardı!

Peki Disney neden bunu yaptı?

Forbes, Hawkeye’ın potansiyel açıklamalardan biri olabileceğini söylüyor. Black Widow’da, Hawkeye şovunda kapsamlı açıklananan bazı ipuçlarının yer aldığı söyleniyordu. Black Widow’un pandemi nedeniyle geciken gösterim tarihi ise Hawkeye’ın gösteriminde gecikmeye neden olabilirdi ki bu da Disney’in asla tercih etmeyeceği bir durumdu çünkü bu şov son zamanlarda son derece iyi iş yapıyordu.

Forbes’tan Scott Mendelssohn bu senaryoyu şu sözlerle ifade ediyor: “Görünüşe göre Black Window ikinci kez Hawkeye’ı kurtarmak için feda edidi.”

Peki Scarlett Johansson’ın Disney’i dava etmesi hakkında siz ne düşünüyorsunuz? 

Kaynak: https://www.instagram.com/p/CSCZCXtohwq/

 

Tasarruf Alışkanlığı Bugünkü Posta Gazetesi köşemde para kazanmasına rağmen hiç birikim yapamayan Fatih Bey'in sorusunu yanıtladım!

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store