Burcunuz para durumunuz için ne diyor?

Parayla olan ilişkinizi daha iyi anlamak için burcunuz; kişiliğiniz ve doğuştan var olma biçimleriniz hakkında çok şey söyleyebilir. Ayrıca parasal konulardaki güçlü ve zayıf yönlerimizi de ortaya çıkarabilir. O halde burcunuz para alışkanlıklarınız hakkında ne söylüyor, gelin beraber görelim:


1 12 ♈ Koç
♈ Koç

Ateş burcu olarak enerjik, maceracı ve son derece rekabetçisiniz. Kendi kendinize yetmeye ve özgürlüğe değer veriyorsunuz.

Parlak tarafınız: İster bir hedef için mümkün olan en kısa sürede tasarruf etmeye çalışmak olsun ister başka bir mücadele olsun. Sizi hiçbir şey durduramaz!  Koç olarak, harcama söz konusu olduğunda, “şimdi istiyorum” moduna ani bir geçiş yapabiliyorsunuz. Fakat anlık dürtüleriniz ve daha sonra size pahalıya mal olabilecek satın alma işlemlerinde dikkatli olmalısınız. Kendinizi aşırı gergin hissettiğiniz zamanlarda para durumunuzla kendinizi çok fazla zorlamamaya dikkat edin. Unutmayın: Siz fazlasıyla yeterlisiniz.  


2 12 ♉ Boğa
♉ Boğa

İnatçı ama kararlı olan Boğalar güvenliğe, şehvetli zevklere ve başarılarının maddi olarak gerçekleşmesine değer verirler. 

Parlak tarafınız: Diğerleri, anlayışlı müzakere becerilerinize ve işinizin değerini bilmenize hayran. Yetenekleriniz, becerileriniz ve uzmanlığınız için harcamalardan kaçınmazsınız. Buna karşılık, kolaylıkla daha fazla para kazanmanın yollarını bulma eğilimindesiniz. 


Maddi güvenliğe değer verdiğiniz için, paraya aşırı derecede takıntılı olma eğilimindesiniz. Risk almanız zor, özellikle de para durumunuzun bir kısmını riske atmak anlamına geliyorsa. 

Sık sık hesaplanmış, ölçülü riskler almaktan korkmayın. Buna değersiniz!

 

3 12 ♊ İkizler
♊ İkizler

Doğası gereği dinamik ve ikici, yetenekli bir iletişimcisiniz ve başkalarını olaylara yeni bir perspektiften bakmaya ikna edebilirsiniz.

Parlak tarafınız: İkizler iletişim kurmakta ustadır. İstendiğinde, ikna etmek, bilgilendirmek ve ilham vermek için kendini ifade etme güçlerini kullanabilirsiniz. Bu, ilişkilerde veya bir arkadaşınız veya aile üyenizle para ihtiyaçlarınız ve hedefleriniz hakkında konuşmak istediğinizde kullanışlı olabilir. Karmaşıksınız ve bazen rotada kalmanız zor olabilir. Doğuştan meraklısınız ve kapıları kapatmayı sevmiyorsunuz. Bazen paranızla organize ve disiplinli olabilirsiniz, bazen de biraz ihmalkâr olabilirsiniz. Yolda kalmak için bir plan çizmeyi deneyin. Sizi kontrol altında tutmak için bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

4 12 🦀 Yengeç
🦀 Yengeç

Hassas ve duygusal, Yengeç'in mutlu yeri evidir. Bir aile ve ev hayatı inşa etmek sizin merkezinizdir. 

Parlak tarafınız: Cömertsinizdir. Sadık Yengeçler sevdiklerine her şekilde destek gösterirler. Bu ister kelimelerle, duygularla veya cüzdanlarıyla. Bazen başkalarının sorunlarını çok fazla takabilirsiniz. Biri sizden borç para ya da finansal bir iyilik istediğinde her zaman “evet” demek zorunda değilsiniz. Ve her zaman kurtarıcıyı oynamak zorunda değilsiniz. Başkalarıyla para sınırlarını belirleyin. Yengeçler biraz huysuz olabilir. Kendinizi kötü hissettiğinizde, alışverişi abartmamaya dikkat edin.

5 12 🐆 Aslan
🐆 Aslan

Gururlu, tutkulu ve övünen, sahip olduğunuz şeyleri ve/veya yeteneklerinizi sergilemeyi seviyorsunuz. 

Parlak tarafınız: Siz bir dinamosunuz! Yatırımınızı tutkularınıza, sanata, bir iş projesine veya kendinize yaparsınız? Buna karşılık, genellikle nakit harcamaları seversiniz.

Kabul edelim. Bazen egonuz sizi alt edebilir. Paranızı gösteriş yapmak için ya da bir üstünlük gösterisi olarak harcamak, potansiyel olarak para durumunuza zarar verebilir. Önde olmak, gösterişli olmak Aslan burcu için çok değerli ve çok eğlenceli olabilir. Ancak, perde arkasında neler olup bittiğiyle ilgilenmek de önemli. Yeterince tasarruf ettiğinizden emin olun.

6 12 ♍ Başak
♍ Başak

Yaratıcı, analitik ve usta problem çözücülerdir. 

Parlak tarafınız: Yapı oluşturma ve sistemleri yerleştirme konusunda profesyonelsiniz. Buna karşılık, genellikle ev CFO'su olarak atanırsınız ve oda arkadaşlarınız veya aile üyeleriniz arasında finansmanı çözmeye yardımcı olursunuz. Çünkü bütçe oluşturup, ona bağlı kalmanız konusunda size güvenilebilir. Bazen ayrıntılara fazla takılabilir ve para durumunuzu gereğinden fazla düşünebilirsiniz. Bu stresten veya korkudan kaynaklanabilir. Aşırı telaşlanmaya gerek yok, bu da kritik olmaya yol açabilir. Çoğu zaman en iyisini siz bilseniz de bazen kenara çekilip başkalarının meseleleri kendi başlarına çözmesine izin vermek daha iyidir.

7 12 ⚖ Terazi
⚖ Terazi

Dengeli ve adil olan Teraziler, madalyonun her iki tarafını da görme becerisine sahip. 

Parlak tarafınız: Dengeli doğanız para yönetiminize de uzanıyor. Arada bir kendinizi şımartabilirsiniz. Ancak acil durumlarda kenara biraz para ayırmayı da unutmayın.
Doğası gereği paradoksal fikirlere yer açmak kesinlikle bir hediye olsa da aynı zamanda büyük kararsızlığa da yol açabilir. Para hedefleri söz konusu olduğunda neye öncelik vereceğinizden emin değil misiniz? Sezginizi dinleyin ve bunu değerleriniz ve niyetlerinizle birleştirin.  Herkesin ihtiyaçlarını karşılamak veya onların görüşlerine boyun eğmek zorunda olmadığınızı bilin.

8 12 🦂 Akrep
🦂 Akrep

Cesur ve oldukça hırslısınız. Hatta bazen biraz küstah davranabilirsiniz. 

Parlak tarafınız: Akıllısınız ve müthiş hayal gücünüz var ve bu, para kazanmanın veya bir kuruş biriktirmenin akıllı yöntemlerine kadar uzanıyor. Para konusunda size yardımcı olabilecek geçici çözümler ve boşluklar bulmanın kraliçesi veya kralı sizsiniz. Ketum bir yapıya sahipsiniz ve finansal sır saklamaya meyilli olabilirsiniz. Gömülü bir borcunuz veya kimsenin bilmediği bir hesabınız veya birikiminiz olabilir. Bunu en iyi niyetle yapıyor olabilirsiniz. Ancak bu sırrı ifşa etmek yükünüzü hafifletebilir ve ilişkilerinizi iyileştirebilir. 

9 12 ♐ Yay
♐ Yay

Özgür ve meraklısınız. Zodyak işaretlerinin en dünyevi olanlarından biri olarak bilinir. 

Parlak tarafınız: İyimserliğiniz, zor durumların üstesinden gelmenize yardımcı olur. Parayla ilgili bir zorlukla karşılaştığınızda, çözümünü rahatlıkla bulabilirsiniz. Doğal risk alan ve vizyon sahibi biri olarak, sonunda size değer katacak iddialı hedeflerin peşinden koşmaktan çekinmezsiniz. 
Hayal edebiliyorsanız, yapmanıza engel bir şey yoktur. Büyük bir satın alma işlemi yapmadan veya pahalı bir maceraya atılmadan önce banka hesabınızdaki numaralarla bir check-in yapın. Her şey hayallerinizi gerçekçi olanla dengelemekle ilgili.


10 12 ♑ Oğlak
♑ Oğlak

Oğlaklar, pratik, disiplinli oldukları için takdir edilir.  

Parlak tarafınız: Para hedefleriniz söz konusu olduğunda, "yavaş ve istikrarlı bir şekilde yarışı kazanır" yaşam boyu mantranızdır. İkramiye, çabuk zengin olma planlarıyla dikkatiniz dağılmaz. Bunun yerine, orijinal plana bağlı kalırsınız ve istikrarlı bir şekilde ilerlersiniz. İlginçtir ki, maddi kısıtlamalarla sınırlı hissetme eğiliminde olan bir dünya burcusunuz. Para hedeflerinizden bazıları kafa karıştırıcı bir umutsuzluk ve umut kargaşasıyla karşılanabilir. Yeterince sahip olmadığınızı ve imkansız gibi görünen o büyük hedefleriniz olduğunu mu düşünüyorsunuz? Merak etmeyin zamanla oraya varacaksınız!


11 12 ♒ Kova
♒ Kova

Özgün, otantik ve insancıl bir burçsunuz.

Parlak tarafınız: Alışılmışın dışında olan tüyolarınız ve tasarlama beceriniz para meselelerinde işe yarar.  Biraz inatçı olabilirsiniz. Birisi size bir şeyler yapmanın daha akıllı ve daha iyi bir yolunu gösterirse, büyük olasılıkla onları görmezden gelirsiniz. Sadece kendi başınıza bir şey keşfettiğinizde ya da keşfettiğinize inandığınızda bazı şeyleri karıştırabilirsiniz. Tasarruf etmenin daha savurgan yolları veya paranızı bütçelemenin daha kolay yolları olabilir. Başkalarını dinlemek için kendinize izin verin ve arada bir yeni bir şeyler deneyin.


12 12 ♓ Balık
♓ Balık

Yaratıcı, çekici ve her zaman bulunması zor olan bir su burcusunuz.

Parlak tarafınız: Olabildiğince empati yaparsınız. Ve başkalarını para kararları için yargılamazsınız. Onlar kendilerinin en sert eleştirmenleri olsalar bile. Pahalı zevklerinden ödün vermezler. Çok gizemli olduğunuz için, bazen amacınızın ne olduğunu veya nereye gideceğinizi söylemek zor olabilir.  

Balık burcu kolayca etkilenebilir. Her trendi veya etkileyicilerin ne yaptığını takip etmek zorunda değilsiniz. Bu, fazla harcama yapmanıza veya daha sonra size maliyeti olabilecek kararlar almanıza neden olabilir. Sizin için en iyi olanı seçin.

Yorumlar
Kalan Karakter 800