Bir Kripto Para İlk Kez Bir Devletin Merkez Bankası İle Anlaştı: Ripple

Bitcoin’in dünya piyasalarına hızlı girişiyle birlikte Blockchain, sanal para ve Bitcoin alternatifi paralar da hayatımıza girdi. Bunlardan biri olan Ripple, gelecek adına önemli bir işe imza attı ve Suudi Arabistan Merkez bankası ile anlaştı.

Bitcoin’e alternatif en iyi kripto paralar arasında görünen Ripple’ın bankalarla anlaşmalar yaptığı biliniyordu. Fakat bir merkez bankası ile ilk defa işbirliği yapıldı. 

Suudi Arabistan Merkez Bankası, krallık genelindeki bankaların blok zincir yazılımı kullanarak ödemelerini kolaylaştırabilmesi için Ripple ile anlaşmaya vardı.

Suudi Arabistan genelindeki bankalara ülke içi ve dışı ödemelerde Ripple yazılımı aracılığıyla daha hızlı, daha ucuz ve daha şeffaf işlemler gerçekleştirerek kolaylık sağlanacak.

Bunlara ek olarak; Suudi Arabistan Merkez Bankası krallık genelindeki bankalara kripto para ve blok zincir teknolojisi hakkında eğitim programı sunacak.

Körfez’deki çoğu düzenleyici kurum daha önce finans teknolojileri hakkındaki şüphelerini ifade etmiş ve Suudi Arabistan Merkez Bankası geçen sene vatandaşlarını, krallık genelinde kripto para birimleri hakkında bir düzenleme bulunmaması sebebiyle Bitcoin yatırımı ve ticareti yapmamaları konusunda uyarmıştı.

Yorumlar
Kalan Karakter 800