Likit Ruj Nasıl Kullanılır?

Makyaj sırlarını biliyor musunuz? Makyaj malzemelerinin doğru kullanımı hakkında bir fikriniz var mı? Likit ruj nasıl kullanılır?

1 5 Dudaklarınızı Hazırlayın

Dudaklarınızı makyaja hazırlamazsanız likit ruj dudaklarınızı kurutabilir ve şık görünümün önüne geçebilir. Dudaklarınızı hazırlamak için dudaklarınıza biraz nemlendirici veya dudak balsamı uygulayın. Ruj uygulamadan önce birkaç dakika nemlendirici veya balsamın emilmesini bekleyin.

2 5 Dudaklarınızı Ovalamayın

Likit ruj, hızlıca sürdüğünüz rujunuz gibi ovalamaya gelmez. Likit rujun mat formülasyonu boyaya benzer ve bu yüzden kuruması için zaman vermeniz gerekir. Bu nedenle likit rujunuzu sürün ve dudaklarınızı ruju dudaklarınıza yedirmek için ovalamayın, sadece kurumasını bekleyin.

3 5 Yenilemek İçin Ruj Kullanın

Likit rujlar gün içinde uzun süre dudakta kalabilir. Ancak, gün içerisinde görünümünü yenilemeniz gerekiyorsa, normal rujunuzu kullanın. Likit rujunuzu likit rujla yenilememelisiniz. Mükemmel tazelenmiş görünüm için yarı mat bir ruj kullanın.

4 5 Dudak Kalemi Kullanın

Dudaklarınızı hassas bir şekilde hizalamak ve taşmasını engellemek için bir dudak kalemi kullanın.

5 5 Boşlukları Likit Rujla Doldurun

Gün içerisinde likit ruj sanki dudak derisi kavlamış gibi bir görünüm oluşturabilir. Ve bu hoş bir görünüm sağlamaz. Bu gibi durumlarla karşılaşırsanız, likit rujunuzu sadece boş noktalara sürün.

Yorumlar
Kalan Karakter 800