Kişisel Bakımınıza Bir De Buradan Bakın

‘’Bakım deyince hepimizin aklına yüksek fiyatlı makyaj malzemeleri geliyor… Peki bu malzemeleri hakkıyla sonuna kadar kullanıyor muyuz? Ya da kelebeğin ömründen uzun olması için neler deniyoruz?

Hiçbirimiz makyaj çantamızın olmazsa olmaz malzemelerini çöpe atmak istemeyiz…Al al nereye kadar gelin bir de tasarruf gözüyle çantamıza bakalım…

1.Işıl ışıl parlayan farına bir şans daha ver!!!

 En sevdiğimiz far paleti patt yere düştü oldu mu tuzla buz hadi çöpe atalım yenisini alalım bu kolay olan doğru ve az maaliyetli olansa vazelin yardımıyla tekrardan kullanılabilir hale getirmektir.

2. Makyaj fırçaları biraz ısınsın.

Temizlenince yeni gibi olan bakım eşyalarının başında makyaj fırçalarımız gelir sıcak suyla yıkayıp kağıt havlu ile kuruladığımız fırçalar daha uzun süre kullanımımıza açık… Cebimiz yanacağına fırçalar sıcak suda kaynasın…

3.Assolistler sondan gelir ruj da makyajın assolistidir.

Yaz sıcakları sadece canlıları değil rujlarımızı da vurdu sıcaktan kırılan veya yamulan rujlarımızı kutusunda düzeltip bir gün dondurucu da bekletelim bir gün sonra sevdiğiniz rujun tekrar kullanıma açık hale geldiğini göreceksiniz.

 4. Allıklarınıza yeni bir soluk katmaya var mısınız?

Neden olmasın? Allık olarak kullanamadığınız ürünlerinizi parlatıcı ile karıştırıp dudaklarınıza yeni bir soluk getirebilirsiniz dönüşüm güzeldir.

5.Gözlerimizin yelpazesi kirpikler…

Hepimiz biliyoruz ki makyaj ürünlerinin de bir ömrü var. Peki ya bu ömrü uzatmak için neler yapılabilir bir bakalım… Kuruduğunu düşünüp çöpe atmaya hazırlandığınız rimele bir şans daha verin sıcak su dolu bir kapta bir süre beklettikten sonra kullanmayı tekrar deneyin bu sizi uzun süre rimel masrafından kurtaracaktır.

 6.Öncelikli sevdiklerimizi sonrasında gözkalemlerimizi kırmamaya özen gösterelim.

Bıktım artık iki günde bir gözkalemi almaktan diyorsanız kaleminizi açmadan önce buzlukta bekletin paranızın ömrü kaleminize kalmasın :)

 Sonuç olarak değişmeyen tek şey değişimin kendisi cüzdandaki paranın ömrü de bir şeye verdiğimiz önemde bize bağlı,önceliklendirmeyi iyi yapalım ki sonradan pişman olan taraf biz olmayalım…

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store