İşinizde Nasıl Daha Fazla Verimli Olabilirsiniz?

İşinizde daha fazla verimli olabilmek çok önemlidir. Ve verimliliği sağlayabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

İşinizde daha fazla verimli olabilmek çok önemlidir. Ve verimliliği sağlayabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

İşinize Başlamadan Önce Ritüel Yapın

İş öncesi ritüel yapmak bireyin yeteneklerine olan özgüvenini artırarak, gerginlikleri yatıştırmaya yardımcı olabilir. Ve size sadece rutininize odaklanarak kafanızı boşaltma ve anda kalma şansı verir. Çalışma masanızı hazırlayın, telefonunuzu bir çekmeceye kaldırın ve güzel bir olumlama ile işinize başlayın.

Müzik Açın

Kendinize bir müzik listesi oluşturarak, başlayabilirsiniz. Yapılan araştırmalar şunları gösterir:

Fonda çalan müzik işinize daha fazla odaklanmanızı sağlar.

  • Ruh halinizi düzenler.
  • Zihinsel ve fiziksel performansı artırır.
  • Tekrar eden görevleri yerine getirirken işin verimliliğini sağlar.
  • Moralinizi yerine getirir.

Zihninize Format Atın

İş öncesi ritüelinizin bir parçası olarak, not defterinizi alın ve o an aklınızdaki her şeyi not alın. Bunu yapmanız kafanızdaki o rastgele düşünceleri temizler. Sonuçta kafanız meşgulken işinize odaklanmak imkansızlaşır. Her şey kağıt üstündeyken düşüncelerinizi kontrol ve organize edebilirsiniz. Telefon görüşmesi yapmak gibi önemli bir şey varsa, bunu yapılacaklar listenize ekleyebilirsiniz. Bunun için ses kaydı bile yapabilirsiniz. Sonuç olarak işe başlamadan temiz bir sayfa açmak önemli.

Net Tarihler Belirleyin

Net tarihler size sorumluluk kazandırır. Programınıza öncelik verir ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda işi ertelemenizi önler.

Sizi Bölecek Durumlara Hazırlanın

Verimli çalışma ortamı için hazırlık şu şekilde olmalıdır:

  • Çalışma alanınızı düzenleyin.
  • Yalnızca iş için ihtiyaç duyduğunuz belgeleri ve uygulamaları açın.
  • Telefonunuzu görüş alanınızdan uzaklaştırın.
  • Sesi önlemek için kulaklıkla müzik dinleyin.

Dikkat dağıtıcı şeylerden kaçınmak zor olsa da en azından bir kısmını engelleyebilirsiniz. İhtiyacınız olan şeyler için sadece birkaç dakika ayırın.

Eğer bir görevi zor bulursanız, yardım istemekten çekinmeyin ve eksik olduğunuz bilgi ve becerileri geliştirin. Yerinizde durmak yerine bir şeyler yaptığınızı bilmek inanın kendinizi iyi hissetmek için yeterli olacaktır.

Özlem Denizmen ile Para Durumu Başlıyor!Finansal kararlar alırken nelere dikkat etmeliyiz? Paramızı nasıl doğru yönetebiliriz? Özlem Denizmen ile Para Durumu Cuma 12:30’da NTV’de...

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store