İş hayalinizi gerçekleştirmenin 8 adımı!

Birçok girişimci hayallerine ulaşmayı ister, fakat çok az bir kısmı bu hayali gerçekleştirebilir. Başarı elde etmek için hedeflerinize göre tutkunuzu ve iş ahlakınızı arzu ettiğiniz şekilde yönetebilirsiniz. İş hayalinizi gerçeğe dönüştürmenin 8 adımı nedir?

Güncelleme:

Sorunun bir kısmı, belki de özgüven eksikliğinden veya başka birinin size ne yapacağınızı söylemesini beklemekten kaynaklanan bir başarısızlık korkusu veya kararsızlıktan doğar. İş hayalini gerçeğe dönüştürmek için bazı adımlar şu şekilde:

1. Odak Noktanızı Daraltın

Yogi Berra'nın bir zamanlar dediği gibi, "Nereye gittiğinizi bilmiyorsanız, başka bir yere gideceksiniz." Ölçülebilir bir hedef olmadan, ilerlemeyi görmediğiniz için sürekli olarak hayal kırıklığına uğrayacak ve asla başarı memnuniyeti hissetmeyeceksiniz. Büyük para kazanmak veya pazar lideri olmak gibi belirsiz hedeflerden kaçının.

2. "Asansör Konuşması" Geliştirin

Asansör konuşması, bir asansörle ofisine 60 saniyelik bir yolculukta herkesin anlayabileceği bir problem çözümü özetidir. Kendinizi ve rasyonel bir iş insanını, rüya aşamasının ötesine geçtiğinize ikna edecek kadar tutku ve gerçekliği bünyesinde barındırmalıdır.

3. Zaman Çizelgesi Oluşturun

Herhangi bir makul iş hayalini bir ila iki yıl içinde ayırabilirsiniz. Günümüz iş dünyasında varsayımlarınızın gerçekçi olduğundan emin olmak için danışmanlardan ve alan uzmanlarından yardım almaktan korkmayın.

4. Her Adımı Başarı İçin Gerekli Eylemlerle Doldurun

Muhtemelen her adımı tamamlamak için temel zorlukları zaten biliyorsunuzdur, ancak bunları yazmak, meslektaşlarla birlikte gözden geçirmek ve daha fazla bilgi edindikçe güncellenecek yazılı bir listeye sahip olmak yardımcı olur. Gerekirse, büyük adımları daha küçük adımlara bölün, çünkü çoğu büyük bir hedefi yalnızca bir dizi küçük adım olarak gerçekleştirebilir.

5. Önceliklendirin

Değerin yüzde 80'inin tipik olarak eylemlerin yüzde 20'sinden geldiği eski 80-20 kuralını hatırlayın. Önce en önemli şeyleri yapın ve her küçük başarıyı kutlayın. Bu arada, artık uygulanabilir bir iş planınız var bu durum da sizi bir rüyadan iş başarısına giden yolda iyi bir şekilde yerleştirir.

6. Konuşmayı, Yazmayı Bırakın Ve Planı Uygulamaya Başlayın

Bu ilk adımı tamamlamak artık bilinmeyene doğru belirsiz bir adım olmaktan çok iyi tanımlanmış bir eylemdir. Pazar bu günlerde hızla değişiyor, bu yüzden ne kadar yavaş hareket ederseniz, planınızda değişikliklerin gerekmesi ve rakiplerin sizi geçmesi ihtimali o kadar yüksek olacak. Başarılarınızı kutlayın.

7. İlham Veren Ve İhtiyaç Duyulan Ekip Üyelerini Bulun

İş kurmak asla tek başına yapılamaz. Kendinizi , sizinkiyle örtüşen tamamlayıcı beceriler ve hayallere sahip ekip üyeleri ve ortaklarla çevrelemelisiniz. 

 8. Her Gün Öğrendiklerinizi Kaydedin Ve Planı Güncelleyin

Statik kalarak hiçbir iş planı kazanamaz, bu nedenle planınızı geliştirmek için her gün öğrendiklerinizden yararlanın. Sonuç, görevlerin daha kolay ve daha tatmin edici hale gelmesidir. Yeni momentum, stresli ve cesaret kırıcı olmaktan çok enerji verici ve ilham verici olacaktır. Her ilerleme adımını takip edin.

Hayalinizi görselleştirmek, iş dünyasında başarıya ulaşmak için gerekli, ancak yeterli değil. Aslında bir dizi yürütme adımını planlamak ve bunları başarıya kadar yönetmek için gereken odak için çok farklı bir zihniyet gereklidir.

O yüzden hayallerinizden vazgeçmeyin. Buradaki zorluk, aynı tutku ve enerjiyi, hayallerin gerçekleşmesi için gereken iş yürütmenin bir sonraki aşamasına uygulamaktır. Danışmanlar, mentorlar ve hatta yatırımcılar dahil olmak üzere bunu gerçekleştirmenize yardımcı olacak birçok kaynak var. Şimdi bir sonraki adımı atmanın tam zamanı.

Etiketler Kariyer İş
Yorumlar
Kalan Karakter 800