Kadınlar Güçlü Yönlerini Kullanarak Nasıl Yatırım Yapabilir?

Psikiyatrist ve beyin görüntüleme uzmanı olan Dr. Daniel G. Amen, 46.000 kadın ve erkeğin beynini görüntüledi. Araştırmanın sonucuna göre kadınların beyni hangi konularda daha güçlü? Kadınlar yatırım yaparken nelere dikkat etmeli?

Dr. Daniel G. Amen erkek ve kadın beyinleri arasındaki kan akışı ve aktivite kalıplarını karşılaştırdı ve önemli farklılıklar buldu. Araştırma bulgularını özetleyen Dr. Amen, kadın beyinlerinin şu konularda daha fazla güçlü olma eğiliminde olduğunu gözlemledi:

  • Empati
  • Sezgi
  • İşbirliği
  • Oto kontrol
  • Endişe

Daha İyi Yatırımcı Olmak İçin Güçlü Yönlerimizi Nasıl Daha Etkin Kullanabiliriz?

Yatırımları Akıllı Bir Şekilde Yönlendirmek için Empatiyi Kullanın

İyi yatırımcılar, duyguların bazen akıllı yatırım kararları alma yolunda kullanılması gerektiğini bilir. Kadınlar, empatinin sizi korkuya dayalı yatırım kararları almaya yönlendirmesine izin vermeyin. Bunun yerine, empati becerinizin sizi kişisel değerlerinizi yansıtan yatırım fonlarına yönlendirmesine izin verin.

Sezginize Güvenin

Kadınlar genellikle erkeklerin fark etmediği şeyleri görürler. Bu sezginin boşa gitmesine izin vermeyin! Yatırım kararları alırken sezginizi bilgiyle güçlendirin. Emeklilik ya da acil durum birikiminizle yüksek riskli yatırımlar yapmaktan kaçının.

Güvenilir Bir Yatırım Danışmanı ile İşbirliği Yapın

Kadınlar ne zaman yardım isteyeceklerini bilir ve parasının daha hızlı büyümesine yardımcı olabilecek uzmanların tavsiyelerinden yararlanır. Paranızla geleceğe yatırım yapmaktan çekiniyorsanız, birikimlerinizin banka hesabınızda öylece kalmasına izin vermeyin. Birikiminizi yatırıma dönüştürmek için bankacınızdan destek alın.

Birikim ve Uzun Vadeli Yatırım

Akıllı yatırım yapmanın en önemli özelliklerinden biri, emekliliğiniz için hemen birikime başlamak ve uzun vadede olumlu getiri sağlamak için beklemeyi öğrenmek. Yatırım sabır ister. Kadınlar daha fazla öz kontrole sahip oldukları için de yatırım konusunda daha sabırlı olurlar. Az çok demeden birikiminizi yatırıma dönüştürün ve bekleyin.

Endişenizi Kontrol Edin

Kadınların planlama becerisi harika olsa da zaman zaman erkeklere göre daha fazla endişelenme eğilimi gösterirler. Bu endişeyi avantaja çevirin. Tehlikeden uzak durun ve çıkabilecek sorunları ön görmek için kullanın. Bilmediğiniz, anlamadığınız, çevrenizde duyduklarınızla yatırım yapmayın.

Her insanın beyni farklı çalışır, ancak özellikle parayla ilgili olarak güçlü ve zayıf yönlerinizi anladığınızda iyi bir yatırımcı olabilirsiniz.

Etiketler kadın ekonomi
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store