İdeal Kartvizit Nasıl Olmalı?

İş dünyası için kartvizit sahibi olmak son derece önemli. İş yaptığınız kişilere verdiğiniz kartların iyi bir izlenim yaratması ve sizi doğru anlatması için bazı detaylara dikkat etmenizde fayda var. Peki, kartvizit yaptırırken hangi detaylara yer vermeli?

Kartvizit, birlikte iş yaptığınız kişilerin sizinle iletişim kurması ve sizi hatırlaması için önemli bir araç. İşte kartvizit yaptırırken işinize yarayacak tüyolar…

Kartvizit Renklerini Nasıl Seçmeli?

Kartvizitinizin renklerini kurumsal renklerinizle uyumlu seçebilirsiniz. Kartvizitinize logonuzu yerleştirdiğinizde bu renkler bir birine ters düşmemeli. Ayrıca zemin ve yazı renklerinin de birbirini boğmaması, yazıların net okunabilir olması önemli.

Kartvizitte Ne Kadar Yazı Olmalı?

Kartviziti yazılarla doldurmamak, hem üzerine not alınabilmesi açısından hem de rahat okunabilir olması açısından yeterince boş alan bırakmak gerekir.

İsmi Nereye, Nasıl Koymalı?

Burada kendi isminizin mi şirket isminizin mi öne çıkmasını istediğinize karar vermelisiniz. Kartvizitlerde en dikkat çeken alan sol üst köşe. Şahsi kart yaptırıyorsanız, buraya isminizi koyabilirsiniz ancak, şirketinizin kartıysa, sol üst köşeye şirket logonuzu koyabilirsiniz.

Logo sol üst köşede yer alacaksa, isminizi dikkat çekecek bir şekilde ortaya koyabilirsiniz.İsminizi,  fark edilebilir bir fontta yazdırmanız iyi olacaktır. İsminizin hemen altında ise ünvanınızın yer alabilir.

Hangi İletişim Bilgilerine Yer Vermeli?

İletişim bilgilerinizi kartın sağ ve sol alt köşelerine yerleştirebilir ya da kartın arka yüzünü kullanabilirsiniz.

E-posta adresi, kartvizit üzerinde olmazsa olmaz bir iletişim bilgisi. Telefon numarası, biraz daha tercihe bağlı. Kendi telefon numaranızı yazmak istemeyebilirsiniz. Bu durumda telefon bilgisi belirtmeyebilir ya da şirketinizin telefonunu yazdırabilirsiniz.

- Sizi veya şirketinizi iyi yansıtan bir web siteniz varsa, web adresinizi yazmayı da unutmayın.- Sosyal medya hesaplarınızın iyi bir etki yaratacağına inanıyorsanız, bunları da ekleyebilirsiniz.

- Firmanızın adresini paylaşmanız hem güvenilirliği artırmak hem de firmanıza ziyaretler ya da gönderimler açısından kolaylık sağlar.


Kartvizite Fotoğraf Koymalı mı?


Kartvizitlerde pek fotoğrafa rastlandığı söylenemez ancak, son dönemde özellikle freelance çalışan kişiler tarafından kartvizite fotoğraf koymak da tercih ediliyor. Görüşme yaptığınız kişinin aklında kalmak, ‘bu kart kimindi?’ sorusunu ortadan kaldırmak için iyi bir yöntem olabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken, iyi bir tasarım tercih etmek.

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store