Linkedin'de iş nasıl bulunur?

Linkedin... Dünyada ve Türkiye'de oldukça yaygın kullanılan profesyonel bir iş sitesi. İş hayatınızı tanıtma fırsatı bulduğunuz Linkedin'de kimi zaman örnek aldığımız insanları inceliyor kimi zaman da iş arıyorsunuz.

Linkedin'de iş nasıl bulunur? Linkedin'de iş bulma tüyoları neler? Gelin hep birlikte bakalım.

İnternetin hayatımıza girmesiyle birlikte birçok şey değişti. Bunlardan en önemlisi iş hayatı. Artık iş aramaları İnternet üzerinden yapılıyor. Hal böyle olunca da kendimizi sosyal medyada tanıtmaya başlıyoruz. Profesyonel olarak kendimizden bahsettiğimiz Linkedin'e neredeyse her iki saniyede bir yeni kişi üye oluyor. Bu kadar büyük bir ağ pek tabii size iş imkanları da sunuyor. Yeter ki kendinizi iyi tanıtın ve aramalarda öne çıkın. Peki Linkedin profili nasıl doğru kullanılır?

Linkedin'de öncelikle kendinizi iyi tanıtmanız gerekiyor. Örneğin haber editörüyseniz sadece nerede çalıştığınızı yazmak yerine bu sürece nasıl geldiğinizi anlatmalısınız. Böylelikle diğer kaynakların ilgisini çekmiş olacaksınız. Farklı profil oluşturduğunuz zaman daima öne çıkacaksınız.

Mutlaka fotoğraf koyun

Fotoğraf gerçekten sizi bir sıfır öne geçiriyor. Fakat fotoğrafınızı seçerken profesyonel davranın. Eğer güneş gözlüklü fotoğrafınızı koyarsanız bu size hiç fayda sağlamayacak. Orası her ne kadar internet üzerinden erişim sağladığınız bir yer olsa da ciddiyetini koruyor. Buna uygun davranmakta fayda var.

Kişileri takip edin

İşinizle ilgili insanları takip etmekten, iletişim kurmaktan çekinmeyin. Hayatın size nerede gülümsediği belli olmaz. Belki de takip ettiğiniz kişilerden bir iş teklifi alabilirsiniz. Atak olun, paylaşım yapmaktan çekinmeyin.  LinkedIn’de paylaşım ve yorum yapmak görünürlüğünüzü artırır. 

Gereksiz bilgiler vermeyin

Linkedin'i ilk iş görüşmesi olarak düşünebilirsiniz. Gereksiz bilgiler vermek sizi zor duruma sokabilir. Bunun yerine kendinizi anlatan bir profil oluşturun. Aşırıya kaçmayın, kendi kariyeriniz için doğru olan profili yaratın.

Linkedin'i bir okyanus gibi düşünün. Ulaşabileceğiniz o kadar kişi var ki bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirin.

CV Hazırlamanın Püf Noktaları!İşverenler bir özgeçmişi incelerken en çok nelere dikkat ediyor? İşe girmenin anahtarı olan CV'yi hazırlarken bu unsurları unutmayın!

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store