Hem şık hem de tasarruflu olmak mümkün!

Hem birbirinden güzel kıyafetler giymek, tarz görünmek hem de tasarruflu olmak mı istiyorsunuz? Bunun için ideal bir gardıropta bulunması gerekenler neler? İşte kıyafet alışverişinizi değiştirecek ipuçları.

'Moda Diye' Almayın

Trendler gelir ve gider. Bir kıyafeti, aksesuarı satın almanızın temel nedeni sadece 'moda' olmasıysa durun, almayın. Bu şekilde moda bağımlılığınızı azaltın. Ayrıca kendinize basit birkaç soru sorun, "3 ya da 5 yıl sonra bu kıyafeti giyiyor olur muyum?", ''Bu kıyafetle kaç farklı kombin yapabilirim?'', ''Gerçekten ihtiyacım var mı?''

Bütçeye Uyun

Kıyafet bütçenizi aylık olarak belirleyi ve ona bağlı kalacağınıza dair kendinize söz verin. Bu bütçe kişiye özel olur, kimisi için 100 TL iken ve kimisi için 1000 TL olabilir. Örnek olarak yıllık kıyafet harcamanız yıllık gelirinizin yüzde 8'ini geçmesin.

Sezon Sonlarını Değerlendirin

Yıl boyunca sürekli satış yapılsa da mevsim geçişlerinde mağazalar ellerindeki ürünleri bitirmek adına sezon sonlarında indirim yaparlar. Yaz sonu (Ağustos-Eylül) ve yıl sonu satışları (Aralık-Ocak) aylarında ihtiyaçlarınızı gözden geçirin.

Araştırmacı Olun

Herhangi bir ürünü satın almadan önce, iki nedenden dolayı her zaman hızlı bir araştırma yapın. İndirim kodları ve daha düşük fiyatlar. Bu basit kuralı benimseyerek ihtiyaçlarınız ve bütçeniz dahilinde akıllı alışveriş yapmanız mümkün.

Kendi Stil İkonunuzu Bulun

Alışveriş yapma ihtiyacının çoğu elinizdeki kıyafetleri nasıl kullanacağınızı bilmemenizden de kaynaklanıyor olabilir. Bu yüzden moda bloglarını takip etmeniz, kombinler hakkında yeni fikirler almanızı ve elinizdeki kıyafetleri daha iyi kullanmanızı sağlar.

Kilit Parçalara Yatırım Yapın

Herkesin dolabında mutlaka bulunması gereken bazı kıyafetler, aksesuarlar vardır. Beyaz tişört, gömlek, düz siyah elbise, kalem etek, siyah pantolon, üzerinize oturan bir blazer, deri ceket, kot pantolon, trençkot, siyah topuklu ayakkabılar... Her zaman şık bir görünüm sağlar.

Arkadaşlar Arası Değişim

Aileniz ve arkadaşlarınız arasında benzer ölçülerde, zevklerde olduğunuz kişilerle eşyalarınız arasında değişim, satış yapabilirsiniz.

Kargo Bedava

Online alışveriş yapmak hayatımızın bir parçası. Bunun yanı sıra birçok alışveriş sitesi varken en tasarruflu alışverişi yapmak daha da kolaylaşıyor. Bedava kargo hizmeti sunan internet sitelerinden alışveriş yapmak sizin için daha tasarruflu olur.

İkinci El Uygulamaları

Aradığınız ürünü, markayı ikinci el uygulamalarda çok daha uygun fiyata bulabilirsiniz. Bu uygulamalarda satıcı ile iletişime geçip ürünün durumu hakkında bilgi alabilir ve içiniz daha rahat satın alma kararı verebilirsiniz.

Klima faturanızı böyle azaltabilirsinizYazla birlikte sıcaklıklar artınca klima ve vantilatörler de çalışmaya başladı. Ortamı soğuturken cebiniz ısınmasın istemiyorsanız, klimanızın nasıl daha az elektrik tüketebileceğine odaklanmanız gerekiyor. İşte birkaç adımda klima tasarruf yöntemleri.

 


 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store