En Fazla Hangi Uygulama İçin Para Harcanıyor?

2020 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin küresel çapta mobil uygulama kullanımı raporu Sensor Tower tarafından açıklandı. Buna göre en fazla para harcanan mobil uygulama hangisi?

Sensor Tower, 2020 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin küresel çapta mobil uygulama kullanımı raporunu açıkladı. En çok para harcanan ilk üç uygulama TikTok, YouTube ve Tinder olarak sıralanırken en çok indirilen ilk üç uygulama ise TikTok, Facebook ve Zoom oldu.

Küresel çapta, yıllık kıyaslamada, uygulamaların geliri yüzde 32 yükseldi ve 29 milyar doları aştı. 36.5 milyardan fazla indirme gerçekleşti.

Uygulama içi satın almalarda geçen sene bu çeyrekte 14.5 milyar dolar olan rakam, bu sene üçüncü çeyrekte yüzde 31 artarak 19 milyar dolar oldu.

Bu artış Google Play’de daha da yüksek oldu ve geçen sene bu platformda 7.7 milyar dolar olan uygulama içi harcamalar, yüzde 33.8 artarak 10.3 milyar dolara ulaştı.

En büyük pazar olan Hindistan’da yasaklı konumdaki Tiktok, ABD’de de benzer bir durumla karşılaşma olasılığıyla karşı karşıya. Ancak tüm bunlara rağmen Tiktok en çok para harcanan uygulama oldu. Şirketin gelirleri yıllık bazda yüzde 800’lük bir artış gösterdi.

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store