Kültür Bakanlığı 65 puanla personel alacak! Puanı düşük olanları sevindirecek haber

Kültür Bakanlığı 60-65 puan aralığında personel alımı yapacağını duyurdu. 16 Şubat 2024 tarihi Resmi Gazete’de yayımlanan genelge ile 10 sözleşmeli personel alımı ilanı verildi. Haberin detayları…

Güncelleme:

Sözleşmeli personel alımında dikkat edilecek hususlar

Kültür Bakanlığı bünyesinde yer alacak olan 10 sözleşmeli personel ilanında birçok şart mevcut. Şartlara uyan adayların bu sınırlı kontenjanda yer alması sağlanacak. Farklı pozisyonlarda görevlendirilecek personellerin pozisyonları; 5 mütercim tercüman, 3 büro personeli, 1 programcı ve 1 temizlik personeli olarak belirlendi. Alınacak adayların şartlara uyum sağlaması gerekiyor. İlgili programlardanmezun olan adayların kpss P93 ve p3 türünde en az 60 alma şartını sağlaması ve puan kriterleri yine de yüksek olması halinde başvuran adayların önüne geçmeyi sağlayabilir. Puanı yüksek olan adayların daha öncelikli olacağı gibi aynı zamanda tüm şartları sağlıyor olması da ihmal edilmeyecek. Kpss bölüm şartı ve puanı uygun olan adayların sözleşmeli olarak göreve başlamasıyla iş hayatı başlamış olacak.

 

Personel alımında şartlar neler?

Kültür Bakanlığı bünyesine alınacak 10 personel ilanında çeşitli şartlar ve branşlar yer alıyor. Branşlara uygun şekilde ilgili bölüm mezunu şartı ve kpss tür puanı şartı öncelikli olarak belirtiliyor. Alınacak adayların kriterleri; tc vatandaşı olmak, lisans ingilizce mütercim tercümanlık, ingiliz dili ve edebiyatı, ingilizce öğretmenliği ve ingiliz dili edebiyatı bölümü mezunu olmak, almanca bölümü için alman dili ve edebiyatı mezunu olmak, fransızca bölümü için lisans fransız dili ve edebiyatı bölümü mezunu olmak, hollandaca, arapça, çince ve rusça bölümleri için ilgili bölümlerin lisans programından mezun olma şartı var. Büro personeli ilanı için lisans mezunu olma şartı ve kpss p93 veya p3 türünde 60 puan almış olmak, programcı pozisyonu için önlisans bilgisayar programcılığı mezunluğu ve kpss p93 puan türünden 60 alma şartı  aranıyor. Temizlik personeli ilanı için herhangi bir programın ön lisans mezunu olma şartı ve kpss p93 türünde en az 60 puan alma şartı aranıyor.

Yorumlar
Kalan Karakter 800