Kansere en çok direnen kan grubu açıklandı! Uzmanlar paylaştı!

İsveç’teki bir enstitüsü bilim insanlarının yapmış olduğu araştırmaları paylaştı. Araştırmalar sonucunda hangi kan grubunun kansere daha çok dayanıklı olduğu belirtildi.

Güncelleme:

Kanser geliştirme olasılığı ve kan grupları arasındaki bağlantı İsveç’te araştırıldı. Kansere karşı en fazla direnç gösteren kan grubu belirlendi. İşte o kan grubu ile ilgili tüm detaylar…

İsveç enstitüsü araştırdı

İsveç’te tüm dünya ilgilendirecek bir çalışma başlatıldı. Çalışmaların sonucunda kanser ile ilgili bir tespit yapıldı. İsveç’teki bir enstitü üzerinden gelen son araştırma sonuçları kapsamında kişilerin kan grubu ile birlikte kanser geliştirme olasılığı arasında çok belirgin bir bağlantının bulunduğu belirtildi. Yapılan çalışmalar neticesinde kansere karşı olan en dirençli kan grubunun tespit edilmesi ile birlikte önemli bir bilimsel vurgu yapıldı.

 En dirençli kan grubu belirlendi

İsveç’te bir enstitü üzerinden yürütülen kapsamlı araştırma neticesinde dünyadaki tüm doktorların dikkatini çeken bir açıklama yapıldı. Bilim insanların yapmış olduğu yeni çalışmayla birlikte 0 kan grubuna sahip olan bireylerin kansere karşı çok daha korunaklı olduğu belirtildi.

Kan gruplarına göre hastalıklar listelendi

İsveç enstitüsü yeni araştırmalar yaptı. Araştırma kapsamı içerisinde 35 yıl süresince muayene edilmiş olan 1 milyondan fazla insanın verileri tek tek paylaşıldı. Aktarılan bilgiler kapsamında A grubuna sahip olan kişilerin lösemi ve kansere yakalanma riskinin çok daha fazla olduğu açıklandı. B AB’ye kan grubuna sahip olan kişilerin ise pankreas kanseri olma ihtimalinin yüksek olduğu dile getirildi. Bilim insanları tüm bunların yanında kanserli tümörlerin oluşum adına genel olarak alkol, sigara ve steroid olmayan iltihap ilaçlarının sebebiyet verdiğini ifade etti.

 Kanserden korunma yolları

Kanser dünya geneli içerisinde halen çok ciddi bir hastalık sorun olarak gündeme gelmeye devam ediyor. Kansere karşı alınabilecek pek çok farklı önlem bulunuyor. Bu önlemlerden ilk sağlıklı beslenme olarak öne çıkıyor. Dengeli ve sağlıklı beslenerek kansere karşı alınabilecek önlemler arttırılabiliyor. Diğer bir düzenli egzersiz oluyor. Her hafta düzenli olarak egzersiz yapmak sağlıklı bir yaşam için önemli hale geliyor.

Yorumlar
Kalan Karakter 800