Bir haftadır zam almayan akaryakıta indirim haberi duyuruluyor! Peki akaryakıt piyasasında durum ne?

Yaklaşık bir haftadır normal bir seyirde devam eden ve herhangi bir artış veya düşüş yaşamayan akaryakıt fiyatlarına gözler kilitlendi. Brent Petrol’ün varil fiyatları yükselirken şaşırtıcı bir şekilde akaryakıta indirim haberi geldi.

Akaryakıt, yaşanan enflasyon sürecinde en çok zammı alan sektörlerden biri oldu. Diğer tüm sektörleri de domino taşı etkisi ile etkilemesi ve pahalılığı arttırması akaryakıta gelen zamların oldukça sık takip edilmesine sebep olurken bir haftadır herhangi bir hareketlilik yaşamayan akaryakıta gözler kilitlendi. Brent Petrol’ün varil fiyatlarının 90 doları aşması ve konu ile ilgili yapılan tahminlerde 100 dolara ulaşacağı ön görüleri gündemde yer alırken akaryakıta indirim haberi geldi. Şaşırtıcı indirim haberi öncesinde 26 Eylül akaryakıt fiyatları ne? İşte tüm detaylar…

Brent petrol fiyatları uçarken şaşırtıcı şekilde akaryakıta indirim geliyor!

2022 yılının Şubat ayından bu yana ABD ham petrol fiyatlarındaki artışlarını sürdürüyor. Son dönemde rekor seviyelere de ulaşan ham petrol fiyatları hedge fonlarının da yönlerindeki tercihi değiştirmesine yol açtı. Yılın ilk altı ayı içerisinde bile son 10 yılın en kötü petrol fiyatlarına ilişkin en kötümser pozisyonu aldığı açıklanan bilgilerde birçok etkenle beraber ABD petrolünün 100 doları aşacağı tahminlerinin sayısı da bir hayli artıyor.

Bir haftadır zam almayan akaryakıta indirim haberi duyuruluyor! Peki akaryakıt piyasasında durum ne? resim: 0

Bu etkenler içerisinde zikredilen Suudi Arabistan ile Rusya'nın arz kesintileri de ABD ham petrol fiyatlarını etkilerken Goldman Sachs, JPMorgan gibi ünlü kurumlar da tahminlerinde 100 doları aşacağı bilgilerini paylaşıyorlar. Ancak bu verilere rağmen akaryakıt bir haftadır herhangi bir zam almazken üstüne bir de indirim haberi geldi. Geçtiğimiz günlerde yarın yani 27 Eylül tarihi için 1,15 TL olarak açıklanan indirim miktarı 1,94 TL olarak güncellendi. Peki alınacak indirim öncesinde güncel akaryakıt fiyatları ne durumda?

26 Eylül güncel motorin ücretleri

İstanbul Avrupa motorin fiyatları 40,08 TL

İstanbul Anadolu motorin fiyatları 40,02 TL

Ankara motorin fiyatları 40,63 TL

İzmir motorin fiyatları 40,80 TL

İstanbul Avrupa benzin fiyatı 38,60 TL

İstanbul Anadolu benzin fiyatı 38,55 TL

Ankara benzin fiyatı 39,19 TL

İzmir benzin fiyatı 39,29 TL

Yorumlar
Kalan Karakter 800