2023 Torba yasası: Taşeron işçilere müjde geldi!

Torba Yasada hangi taşeron kadroları alınacak merak ediliyor. Konu ile ilişkili kamuda çalışan taşeron işçiler kadroya geçecek mi şeklinde araştırmalar yapılıyor.

Güncelleme:

Kit taşeron kadrosunda çalışanlar için taşeron kadro haberleri oldukça merak konusu oluyor. Kamuda çalışan taşeron işçiler kadroya geçecek mi şeklinde soruların cevabı ise ayrıca bekleniyor. Peki, kamuda çalışan taşeron işçiler kadroya geçecek mi?

Taşerona kadro ne zaman gelecek ve kamuda çalışan taşerona kadro verilecek mi? Tüm bu sorular; karayolları taşeron işçileri, şeker fabrikası taşeron işçileri, PTT taşeron işçileri, kit taşeron işçileri ve belediye taşeron kadrosunda çalışanlar tarafından merakla takip ediliyor.

Torba yasada kadro olamayan taşeron işçilere müjde verildi

Torba Yasada taşeron işçileri kadro verilecek mi soruları sorulmaya devam ediyor. Türkiye'de taşeron işçilerin hakların korunması ve istikrarlı bir çalışma ortamı sağlığına bilmesi için hız kesmeden çalışmalar devam ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, konu ile ilişkili gerekli çalışmaları yaptıklarını bildirdi.

Yapılan yeni Torba Yasası içinde ek kadro çalışmaları ile ilgili ayrıntılarda yer alıyor. Taşeron işçilerin kadroya girememesi konusunda çalışmalar aralıksız bir şekilde devam ediyor. Kendisini güvence altına almak isteyen taşeron işçiler için ise ümit verici gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

2023 Torba yasası: Taşeron işçilere müjde geldi! resim: 0

2023 torba yasası ile taşeron işçiler için beklenen haber geliyor

Taşeron işçilerin bekledikleri haber 2023 Torba Yasası ile nihayete erecek. Yasayla birlikte taşeron işçilerin hakları korunması adına ve işçilerin daha adil çalışma koşullarını sağlayabilmek hedefleniyor. Taşeron işçilerin uzun bir süredir seslerini duyurmak istedikleri konular düzensiz çalışma saatleri, düşük ücretler ve güvensiz bir gelecek konuları hakkındaydı.

Taşeron işçiler için beklenen haber 2023 Torba Yasası ile yeniden gündeme geldi. Yeni yasayla taşeron işçiler için daha fazla güvence sağlanabilecek. Ayrıca yeni yasa taşeron işçileri diğer çalışanlardan ayırt etmeksizin eşit haklara sahip kılacak. Yasanın getirdiği imkanlardan birisi de uzun süreli istihdam garantisi sağlaması ve taşeron işçilerin daha iyi sosyal haklar elde etmesi şeklinde oluyor.

Yorumlar
Kalan Karakter 800
Ahmet Akgorgen
Güvenlik korucular maaşları iyileştirme yapılmasını istiyoruz
Belediye İşçisi
Belediye sirketleri işçilerine norm kadro verilsin lütfen
Emine Pala
4 Aralık mağduruyuz bizlerde çözüm bekliyoruz jokerler işine dönsün
Hüseyin Hüseyin
Bu taşaron sömürü sisteminin bozulması şart emekçinin hakkı alın teri nin gözetilmesi devlet için şart kölelik bu sistemle hala devam etmektedir devletimiz bu kadar emekçi niye rahatsızlık duyduğu abaza gibi bağırdiklarinin sesine kulak vermesi lazım gerek ücretleri olsun gerek çalışma saatleri olsun gerek yıllık izinleri olsun gerek haftalık izinleri olsun gerek tahin hakkı olsun gerek kıdem tazminatı olsun hepsiyle de ilgilenmesi lazım ama evrak üzerinde değil gerçekten dinlemesi lazım 🇹🇷
Aksel Kurtuluş
Staj ve çıraklık okulu mağdurlarını görmezden gelirseniz yerel seçimlerde elinizdeki tek büyük şehir belediyesi olan Bursaya da veda edin
Mesut İşsever
Yıllardır kamu kurumunda tasoren çalışan şoförler adına yazıyorum asıl iş yapıyoruz işimizi severek yapıyoruz kamu kurumlarını temsil ediyoruz sayın cumhurbaskanimiza bakanlarimiza çalışmalarından dolayı ülkemizi başka ülkelere karşı ekonomisini duzeltiler turkiyemizi ihalar sihalar otoyollar köprüler sağlık kuruluşları Marmaray tüplü geçit Avrasya tüneli hiçbir hükümetin yapamadığı işi yaptı sayın cumhurbaskanim umuyoruz kalan tasoren kesimede kadro verecek inşallah daima ülkemizin sayın Cumhurbaşkanımızın yanındayız bu tasoren sorununda çözecek herşeyde başarı gösterdiği gibi saygılarımla arz ederim
Ali CAN
Şehir hastanesi taşeronuna kadro çok önemli, hepsi AK Partili
Abdullah Uzun
Meslek kodu mağduruyuz cözüm bekliyoruz acil
Vanlı Vaski
Sonuç? Ne olacak
Esra Beker
Meslek kodu mağdurlarının çözümü de bulunsun lütfen. Yıllarca emek verdik hiçe sayıldık aktif çalışırken pasif olduk çok ağır mobing görüyoruz. Sesimizi duyun duyurun.
Gülcan Şahin
Meslek modu mağduruyuz
Salime Kolbüken
14 bin KARAYOLLARI TASERON İŞÇİLERİ kadro bekliyor
Ali Demir
Kiralık araç şoförleri ve tüm Taşeronlar ayrımsız kadro bekliyor
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER