Koronavirüs Salgını Sırasında Pozitif Kalın

Bugünlerde haberler oldukça iç karartıcı. Hal böyle olunca aramızdaki en iyimser kişilerin bile olumlu kalması zor olabiliyor.

Bugünlerde haberler oldukça iç karartıcı. Hal böyle olunca aramızdaki en iyimser kişilerin bile olumlu kalması zor olabiliyor. Bu virüsü ciddiye alıp, bir takım önlemlerimizi alarak hayata devam etmemiz şart. Yaşam ve çalışma şeklimizde uzun vadeli ciddi değişiklikler olacağı da aşikar. Ama bu fırtınayı atlatmak için gereken enerjiye ve kararlılığa sahip olarak olumlu kısımlara odaklanabilirsiniz.


Bakış Açınızı Değiştirin

İsterseniz 24 saat haber kanallarını izleyebilir, korkunç uyarıları dinleyebilir veya sosyal medyada kaybolarak daha çok endişeye kapılabilirsiniz. İsterseniz de bunlar yerine, buralarda sınırlı zaman geçirebilir, her türlü önleminizi alıp, işinize odaklanabilirsiniz.


Sizi Motive Edecek Şeyler Seyredin

YouTube’da aklınızı güncel olaylardan uzaklaştırmanıza yardımcı olabilecek binlerce video var. Aralarından en komik olanı seçin. Böylece kendinizi bunalmış hissettiğinizde, biraz da olsa yüzünüz gülümseyebilir.


Evde Geçirilen Zamanı Fırsata Çevirin

  • Daha önce zaman bulup, okuyamadığınız kitapları okuyun. Notlar alın, araştırın. 
  • Açık havada tempolu yürüyün. Tabii ki mesafe kurallarına uyarak.
  • Uzun zamandır evde ertelediğiniz işlerinizi halledin.
  • İzlemek istediğiniz filmleri izleyin. Ailenizle oyunlar oynayın, sohbet edin. 
  • Size yarar sağlayacak, eğitici webinarlara katılın. Online eğitimler alın. 

Güzel Şeylere Odaklanın

Her gün, bir şeyler öğrenerek gününüzü kapatın. Bu size şu anda olan her şeyin kötü veya iç karartıcı olmadığını hatırlatacaktır.


Veee Birikim Yapın

Bu salgın nedeniyle dışarıda vakit geçirme oranımız neredeyse sıfırlandı. Farkında mısınız? Sadece ihtiyaçlarımız için harcama yapıyoruz. İşte bunu fırsata çevirebilirsiniz. Evde olduğunuz sürece harcayamadığınız paralarınızı bir köşeye atıp, birikime başlayabilirsiniz. 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store