Kendinizi Nasıl Geliştirebilirsiniz?

Kendinizi geliştirmek ve yeni beceriler kazanmak için yardıma ihtiyacınız varsa, bu ipuçlarını uygulayabilirsiniz.

Kendinizi geliştirmek, hedeflerinize ulaşmak için en önemli sebeplerden biri. Çünkü eğer becerilerinizi geliştirirseniz, daha fazla para kazanır ve seçtiğiniz kariyerde daha hızlı ilerlersiniz. Kendinizi geliştirmek ve yeni beceriler kazanmak için yardıma ihtiyacınız varsa, bu ipuçlarını uygulayabilirsiniz. 

Ne öğrenmek istediğinizi belirleyin


Yapmanız gereken ilk şey, oturup aklınızdaki hedefle mevcut becerilerinize bakmak olmalı. Ardından, baktığınız belirli seviyeye ulaşmanız için doldurulması gereken boşluklara bakın. Ardından, gerçekten iyi olabilmeniz için bu boşluğu doldurmanıza yardımcı olabilecek eğitimleri araştırın. 

Çevrimiçi eğitimlere katılın


Oyununuzu geliştirmek ve yaptığınız işte daha iyi olmak için alabileceğiniz birçok ücretsiz ve ücretli çevrimiçi eğitim var. Yani, temelde yeni beceriler edinmemek için hiçbir mazeret yok. Kodlamadan sosyal girişim kurslarına ve pazarlama kurslarına kadar, sizin için orada çok fazla bilgi var. 

Gönüllü olabileceğiniz kurumlara katılın


Farklı hayır kurumları ve STK'larla gönüllü olarak çalışırken, birçok yeni beceri öğreneceksiniz çünkü farklı ekip gruplarıyla katılacak ve farklı projeler üzerinde çalışacak ve böylece etkili sonuçların nasıl elde edileceğini öğreneceksiniz. Bu, takım çalışması ruhuna nasıl sahip olacağınızı bilmenize ve başkalarının deneyimlerinden öğrenmenize yardımcı olacak. Ayrıca karakterinizi şekillendirmenize ve arka plan deneyimlerinizi geliştirmenize yardımcı olacak.

Okuyun

Okumak, rutin yaşamınızı iyileştirmek ve yeni bir şeyler öğrenmek için en önemli alışkanlıklardan biri olarak kabul edilir. Hayatınızdaki farklı projeler üzerinde çalışırken yeni bir beceriyi ve sizi nasıl olumlu yönde etkileyebileceğini öğrenmenize yardımcı olacak farklı makaleler veya kısa kitaplar arayabilirsiniz!

Hobi edin
in

Bir hobiye sahip olmak, zevk aldığınız bir şeyle meşgul olmanızı sağlayarak stresi azaltmanıza yardımcı olur. Bununla birlikte daha yaratıcı olacak ve eleştirel düşünme beceriniz gelişecektir.

Güzel Yazı Yazmanızı Sağlayacak Felsefe Ne? İngiliz romancı, hikaye ve deneme yazarı olan Zadie Smith güzel yazı yazmanızı sağlayacak felsefenin ne olduğunu bu 10 ipucuyla açıklıyor!

 

Etiketler Eğitim Beceri Bilgi
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store