Jeff Bezos'un Boşandığı Eşi 37 Milyar Dolarlık Servetinin Yarısını Bağışlıyor

Alan el olmak iyidir de bazen veren el olmak daha iyidir. Jeff Bezos'un eski eşi muhtemelen tarihin en büyük bağışlarından birine imza attı.

Amazon'un kurucusu ve dünyanın en zengini kabul edilen Jeff Bezos'tan boşanması sonrası yaklaşık 37 milyar dolarlık servetin sahibi olan MacKenzie Bezos, mirasının yarısını bağışlayacağını açıkladı.

49 yaşındaki Bezos, yaptığı yazılı açıklamada, ''Giving Pledge'' (Bağış Vaadi) adlı kampanyaya katılarak, servetinin yarısını bağışlayacağını duyurdu.

''Giving Pledge'' varlıklı insanları, varlıklarının büyük çoğunluğunu hayır işlerine bağışlamaları için teşvik eden bir kampanya.

MacKenzie Bezos, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Başkalarıyla paylaşabileceğimiz çok fazla kaynağımız var - zaman, ilgi, bilgi, sabır, yaratıcılık, yetenek, çaba, mizah, şefkat. Hayatın beni beslediği varlıkların yanında, paylaşacak orantısız miktarda param var" dedi.

Yardım kampanyalarını seçme konusunda özenli davranacağını söyleyen Bezos, "Kasam boşalana kadar yardımlarımı yapmaya devam edeceğim" ifadelerini kullandı.

BEN DE BAĞIŞ YAPMAK İSTİYORUM

Sunduğu teknoloji altyapısıyla sivil toplum ile STK’lar arasında köprüler kurmayı misyon edinen, Türkiye’nin ilk dijital cüzdanı BKM Express'in uygulması ile siz de STK'lara saniyeler içerisinde hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde bağış yapabilirsiniz.

Yorumlar
Kalan Karakter 800