Kadınlar geleceği nasıl şekillendirebilir?

Her kadının geleceği şekillendirecek bir fikri vardır. Peki kadınlar bu fikirlerini hayata geçirerek, geleceği nasıl şekillendirebilir?

Her kadının geleceği şekillendirecek bir fikri vardır. Peki kadınlar bu fikirlerini hayata geçirerek, geleceği nasıl şekillendirebilir?

HEDEFİNİZE DOĞRU İLERLEYİN

Her zaman değişikliği yaratan ilk kişi olun. Kariyerinizi sürdürülebilirliğin hizmetine koyarsanız, bu rehber ışık sizi her zaman doğru yöne yönlendirecek.

'HAYIR' DEMEKTEN ÇEKİNMEYİN

Yanlış, adaletsiz veya çok fazla olan her şeye basitçe 'hayır' deme hakkına sahipsiniz.

VARLIĞINIZI HERKES HİSSETSİN

Cümlenizi bitirin, toplantıya başlayın, fikirlerinizi sahiplenin ve masada yerinizi alın. Bunu kendiniz için yapamıyorsanız, bunu sürdürülebilirlik için yapın.

BİLDİRİMLERİ KAPATIN

E-posta açılır pencerelerini, bildirim seslerini, toplantı hatırlatıcılarını vb. Nasıl kapatacağınızı öğrenin. Teknolojinin önünüze geçmesine izin vermeyin.

HAREKET EDİN

Çığır açan bir fikir yaratmak için kafanızı boşaltmanın, öfkenizi kontrol etmenin daha iyi bir yolu yok.

DENEMEKTEN VAZGEÇMEYİN

Dünyayı değiştirmek, bir şeyleri farklı yapmak anlamına gelir ve farklı, bir şeyi ilk kez yapmak anlamına gelir. Deneyin, yanılın olmadı yine deneyin ve yanılın. İlk seferinde doğru yapamayacağınızı bilin.

HER ŞEYE AYNI ANDA SAHİP OLAMAZSINIZ

Her istediğinizin aynı anda olmasını beklemeyin her şeyin zamanı var…

İYİ FİKİRLERE KULAĞINIZ AÇIK OLSUN

Bir meslektaş parlak bir fikir mi attı ortaya? Bunun için kredi aldığınızdan emin olun.

GERİ BİLDİRİM VERİN VE ALIN

Hepimiz geri bildirim isteriz, ancak çok nadiren veririz. Ve çoğu zaman olumlu geri bildirimi bir geliştirme alanı olarak almaktansa görmezden gelir veya reddederiz. Bir konuda iyi olduğunuz söylenirse, daha fazlasını yapın.

KENDİNİZİ SEVDİRMEYE ÇALIŞMAYIN

Dünyayı değiştirecekseniz, herkes sizden hoşlanmayacak. Prensipte bunu kabul etmek kolay ama gerçekte daha zordur!

AĞLAMAKTAN ÇEKİNMEYİN

Hepimiz insanız, duygular standarttır.

YÜZDE 10 CESUR OLUN

Yüzde 100 cesur olmak çok zor. Siz yüzde 10’luk cesurluğa adım atın. Toplum önünde konuşma davetine evet deyin, CEO'nuza e-posta gönderin…

NAZİK OLUN

İyilik yumuşaklık anlamına gelmez, bazen tam tersi. Nezaket, herkesin, hakkında hiçbir şey bilmediğiniz zorluklarla mücadele eden bir insan olduğunuzu hatırlamaktır.

BUNU NEDEN YAPTIĞINIZI KENDİNİZE HATIRLATIN

Neden ilk etapta dünyayı değiştirmek istediniz? Sizi gerçekten ne motive ediyor? Her gün kendinize kendi amacınızı hatırlatın. Bunu okumayı bırakın, gözlerinizi kapatın ve bunu hemen yapın.

Bilinçaltınıza Format AtınHaftaya bu cümleleri daha çok kullanıp, bilinçaltımıza güzel enerjiler göndererek başlayalım mı?

 

Etiketler Kadın Gelecek
Yorumlar
Kalan Karakter 800