Emekli maaşları ve bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak?

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) kapsamında emekli olanlar da dahil milyonlarca emekli maaş ve bayram ikramiyesinin yatırılmasını bekliyor. Peki, Emekli maaşları ve bayram ikramiyeleri ne zaman hesaplarda olacak?

Güncelleme:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, emekli aylık ödemelerinin Ramazan Bayramı'ndan önce yapılacağını duyurdu. Emekliler aylıklarını yarın almaya başlayacak. EYT'liler de ilk aylıklarını almış olacaklar.

SGK kapsamında olanların ödemeleri ne zaman?

Buna göre, SGK kapsamında ödeme günü 17, 18, 19, 20 Nisan olan emeklilere hem aylık hem de bayram ikramiyesi yarın ödenecek. Ödeme günü 21, 22, 23 Nisan olanlara ise 15 Nisan'da ödeme yapılacak. 24, 25, 26 Nisan'da aylık alanların aylık ve ikramiyeleri ise 16 Nisan'da hesaplarında olacak.

Bağ-Kur kapsamında olanların ödemeleri ne zaman?

Bağ-Kur kapsamında ödeme günü ayın 25 ve 26'sı olanların aylık ve ikramiyeleri 17 Nisan'da ödenecek. Ödeme günü, ayın 27 ve 28'i olanların ise 18 Nisan’da hesaplarına yatırılmış olacak.

Emekli Sandığı kapsamında aylık alanların ikramiyeleri ise 9 Nisan'da ödenecek. 

En çok satılan ikinci el otomobil markaları açıklandıEn çok satılan ikinci el otomobil markaları açıklandıMart ayında ikinci el online araç pazarında en çok tercih edilen otomotiv markası belli oldu. İşte en çok satılan ikinci el otomobil markaları...

 

Etiketler İkramiye
Yorumlar
Kalan Karakter 800