Hem giyinmek hem de tasarruf etmek için...

Stilinizden ödün vermeden giyim harcamalarınızı nasıl azaltabileceğinizi merak mı ediyorsunuz? O halde, tam da doğru yerdesiniz!

Güncelleme:

Kıyafete ne kadar harcama yapacağınıza karar vermeye yardımcı olması için kıyafet maliyetini değerlendirmeye çalışın. Sık giyebileceğiniz ve birkaç yıl dayanacak kaliteli parçalara daha fazla para harcamak, ucuza yapılmış ürünleri satın almaktan daha ekonomik olabilir.

Örneğin, sık sık ve birçok mevsim boyunca giyebileceğiniz iyi kumaşa sahip blazer cekete para harcamak, her giydiğinizde biraz daha solan veya yıpranmaya başlayan düşük kaliteli bir ceketi değiştirmek zorunda kalmaktan daha mantıklı.

Daha uzun süre dayanacak kaliteli malzemeye yatırım yapmak ve para harcamak, paranızın karşılığını daha fazla almanızı sağlayabilir. Çok moda olan ama birkaç kez giydiğiniz yeni bir bluza çok fazla harcama yapmak istemezsiniz.

Temel parçalar oluşturun

Gardırobunuzu birçok farklı şekilde kullanılabilecek temel parçalar üzerine inşa edin.

Bu, çeşitli üstlerle giyilebilen klasik pantolonlar, çok yönlü bir blazer veya klasik bir beyaz gömlek gibi şeyler olabilir.

Kıyafetlerinizin envanterini tutun

Sahip olduklarınızı ve neye ihtiyacınız olduğunu görmek için gardırobunuzu düzenli aralıklarla gözden geçirin. Bu, yalnızca üçüncü bir siyah V yakalı tişört almanızı engellemekle kalmaz, aynı zamanda ne kaçırdığınız konusunda sizi uyarır. Ve çevrimiçi alışveriş yaparken hemen satın al düğmesine basmayın. Bilgisayardan uzaklaşın ve o ürüne gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını gözden geçirmek için kendinize biraz zaman verin.

‘Bir içeri bir dışarı’ kuralı

Ayrıca artık giymediğiniz eski eşyalarla dolaplarınızın taşmasını da engellemiş olursunuz.

İndirimde diye satın alma yapmayın

Sezon sonu satışlarında %40 ila %60 indirim elde edebilirsiniz" Fakat bu indirimleri ihtiyacınız olmayan ürünleri almak için değil, ihtiyaç olarak alabileceğiniz şeyler için kullanın.

Unutmayın: İndirim ne olursa olsun, sonunda onu kullanmazsanız, bu iyi bir alışveriş olmaz.

Yorumlar
Kalan Karakter 800