Bir saatlik planlama 10 saatlik işten kurtarıyor

Bir saatlik planlama sizi 10 saatlik iş yapmaktan kurtarabilir. Bu, kariyerinizin, hayatınızın, finansal durumunuzun veya sağlığınızın herhangi bir alanı için size ilham olsun.

Şunu sakın unutmayın: Bir saatlik planlama sizi 10 saatlik iş yapmaktan kurtarabilir. Bu, kariyerinizin, hayatınızın, finansal durumunuzun veya sağlığınızın herhangi bir alanı için size ilham olsun. 

HAZIRLIKLI OLUN

Hazırlık yapmadan bir konuşma yaptığınızı hayal edin. Zor olur değil mi? Hazırlıklı olmak kaygı, korku, kaygı ve paniği azaltır. Fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal olarak yenilenmek için zaman ayırmalısınız. Böylece hayatınızda, işinizde daha etkili olabilirsiniz. Sürdürülebilir, uzun vadeli, etkili bir yaşam tarzı yaratmak için kaynaklarınızın, enerjinizin ve sağlığınızın dengelenmesi ve yenilenmesi gerekir.

Bu, daha iyi bir insan olmak ve daha iyi sonuçlara ulaşmak için becerilerini keskinleştirmek için kişinin kendini sürekli geliştirmesi anlamına gelir. Bunu ancak hazırlarsanız, planlarsanız ve hepsini uygulamaya koyarsanız yapabilirsiniz.

DAHA FAZLA DEĞİL DAHA AKILLICA

Hazırlık ve planlama, daha çok değil, daha akıllıca çalışmanız için kilit unsurlar. Bu, hazırlanmanıza ve ardından haritayı çıkarmanıza yardımcı olacak.

Şu şekilde bakın:

  • Hazırlanmadan mülakata gider misiniz?
  • Hazırlanmadan bir sınava girer misiniz?
  • Hazırlanmadan TED konuşması yapar mısınız?

Başarılı olmak istiyorsanız, cevap elbette 'hayır' olacaktır.

BİLGİ GÜÇTÜR

Önünüzde ne olduğuna bağlı olarak, zihinsel olarak hazırlık prova yapmak anlamına gelir. Örneğin, açılış konuşması yapacaksanız, konuşmanızı mümkün olduğunca önceden tekrar etmeniz gerekir. Bir iş görüşmesi için bu, şirket ve istediğiniz mevki hakkında öğrenebileceğiniz her şeyi öğrenmek anlamına gelir. Bir sınavda başarılı olmak için, yeteneklerinizin en iyisine kadar çalışmanız gerekir. Durumunuz ne olursa olsun, bilgi güçtür. 

Duygusal düzeyde hazırlık, başarılı olmak için güvence ve güven geliştirmek anlamına gelebilir. Bir görevi, projeyi veya hedefi gerçekleştirmek için öncelikle iyi olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Duygusal ihtiyaçlarınıza yönelmek için zaman ayırın ve altta yatan herhangi bir sorun üzerinde çalışın. Meditasyon yoluyla orada bulunma alıştırması yapın, ardından görselleştirme yoluyla kendinizi duruma yansıtın. Bu sefer sağlığınıza, geleceğinize ve en önemlisi kendinize yatırım yapıyorsunuz. Kendinizi fiziksel olarak hazırlamak, doğru yemeği yediğinizden, yeterince uyku ve egzersiz yaptığınızdan emin olmak kadar basit olabilir. 

 

Kariyerimiz çocuklarımızı nasıl etkiler?Kariyerimiz çocuklarımızı nasıl etkiler?Hangi çalışan ebeveyn, çocuğunun futbol maçlarını, gösterilerini kaçırdığı için kendini suçlu hissetmedi? İşyerinde son dakika program değişiklikleri olduğunda küçük çocuğunuzu bir anlamda yaraladığınızdan endişelenmeniz normaldir.

 

 

Etiketler Başarı
Yorumlar
Kalan Karakter 800