Bir an evvel harekete geçmelisiniz!

Hayatınızda duygusal, fiziksel ya da maddi değişimler olmasını istiyorsanız, bir an evvel harekete geçmelisiniz.

1 4 DEĞİŞİMİN HATLARINI ÇİZİN

Hayatınızda neyi değiştirmek istediğinizi ve bunun nedenini belirleyin. Üzerine etraflıca düşünün. İşinizden memnun değil misiniz, geliriniz yetersiz mi, insanlarla ilişkileriniz sorunlu mu? Yaşamınızı en kötü etkileyen durumu belirleyin ve değişime bundan başlayın.

2 4 ULAŞILABİLİR HEDEFLER KOYUN
ULAŞILABİLİR HEDEFLER KOYUN

Belli bir sürede ancak belli bi yere kadar değişim sağlayabilirsiniz. Kendinize karşı dürüst olun. Temel hedefinizi küçük ve başarılabilir parçalara bölün. Her şeyi bir kerede yapmaya çalışırsanız, içinden çıkamayabilirsiniz. Gerçekleştirmek istediğini değişime zamanı hesaba katarak ulaşmaya çalışın.

3 4 ZAMAN ÇİZELGESİ OLUŞTURUN

Günlük, haftalık ve aylık raporlamalar yazabileceğiniz bir çizelge oluşturun. Değişiminiz için her gün mutlaka bir ‘görev’ tamamlamaya özen gösterin. ‘Amacım için bugün ne yaptım?’ sorusunu kendinize sorun. Yeni iş imkanları mı aradınız, kendinizi geliştirecek bir programa mı yazıldınız, konuyla ilgili araştırma mı yaptınız?… Bu konuya her gün vakit ayırdığınıza emin olun.

4 4 SORUMLULUK ALIN

Değişim planınızı güvendiğiniz biriyle paylaşın. Bu yolda motivasyonun önemi yadsınamaz. Hedefinizden caymamanız için sürekli kendinize sonunda ulaşacağınız mutlu anı hatırlatın, güvendiğiniz kişilere bundan bahsedin, gerekiyorsa küçük notlar alın. Sorumluluklarınızı unutmayın, umutsuzluğa kapıldığınızda pes etmeyin.

Yorumlar
Kalan Karakter 800
Suat Karakas
Huyumdan nasıl vazgeçerim