Pazaryeri Nedir?

Pazaryeri kavramı artık hayatımızda. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte alışveriş yaptığımız yerler de değişti. E-ticarette yerine alan bir kavram da Pazaryeri oldu. Hem alıcılar hem satıcılar için kolaylık sağlayan pazaryerine ve avantajlarına bakalım.

Araştırma yapmaktan tutun da fatura ödemeye kadar neredeyse her şeyimizi online yapar hale geldik. Tabii alışveriş de online bir hal aldı. Artık internet üzerinden alışveriş yapabiliyoruz ve hatta aradığımız birçok ürünü tek bir sitede bulabiliyoruz. İşte bunlara pazaryeri diyoruz. Yani pazaryeri aslında birçok ürünü bulabileceğiniz online satış yeri.

Dünyanın en iyi e-ticaret sitelerinden biri olan Amazon’u pazaryeri olarak örnek gösterebiliriz.

Her gün milyonlarca ürün Amazon’a ekleniyor ve satışa sunuluyor. Kıyafetten elektronik eşyaya her şeyi bir arada bulabileceğiniz tek adres elbette Amazon değil. Bu şekilde satış ve alış yapabilme imkanı sunan sitelerin sayısı günden güne artıyor.

İnternet üzerinden satış yapmak isteyip de kendi sitesini kurmakla uğraşmak istemeyenler, pazaryerlerinde kendilerine yer bulup para kazanabiliyorlar. Bu şekilde site kurma, bakımı, operasyon, pazarlama gibi maliyetleri ortadan kalkıyor. Üstelik bilindik bir sitede satış yapmak, hem daha çok kişiyi ulaşmak hem de alıcıların güvenle ilgili şüphelerini ortadan kaldırmak adına fayda sağlıyor.

Pazaryeri sadece satıcılar için değil, alıcılar için de tüm aradıklarını bir arada bulabilme imkanı sunarak avantaj sağlıyor.

Bu sırada söylemeden geçmeyelim, pazaryeri alanında satış yapmak için dikkat edilmesi gereken bir nokta var; stok dengesi. Yani tedariğinizi iyi yaparak burada var olmaya devam edebilirsiniz.

Yorumlar
Kalan Karakter 800