Pandemi Hangi Girişimleri Ortaya Çıkardı?

Koronaviüs etkisi ile toplu olarak buluşma alanları açık ortamlar, park ve sahil kenarları oldu. Bunun yanı sıra bu alanlarda oturmak için kullanılan eşyalar da popüler hale gelmeye başladı. Pandemi hangi girişimleri ortaya çıkardı?

Salgın döneminde dünyada pek çok alışkanlık gibi insanların sosyal aktivitelere olan bakış açısı da değişim göstermeye devam ediyor. Bu dönemde insanlar kalabalık ortamlar yerine sosyal mesafe kuralına uyabileceği ve daha az insanla temas ettiği ortamları tercih ediyor. Bu mekanların başında da sahiller ve parklar geliyor.

Büyük Şehirlerde Başladı

Parklara, korulara, ormanlara ve sahil şeridine giden vatandaşların bu süreçte yanından eksik etmediği en önemli eşya ise kamp sandalyeleri. Çoğu zaman yiyecek ve içeceğini de evde hazırlayıp yanında getiren tüketiciler bu sandalyelerle kendilerine gün boyu açık alanda keyifli bir ortam oluşturabiliyor. Ancak bu sandalyeleri taşımak her zaman kolay olmayabiliyor.

Hürriyet gazetesinden Emre Eser'in haberine göre, işte bu noktada da İstanbul, Ankara ve İzmir gibi kentlerde kimi girişimciler artan ilgiyi fırsata çevirerek bir girişimciliğe imza atıyor. Bu alanlarda vakit geçirmek isteyen vatandaşlara kamp sandalyesi kiralama hizmeti sunuluyor.

Saati 10 Lira

Caddebostan, Maçka ve Abbasağa gibi parklarda tüketiciler bu hizmetten yararlanabiliyor. Bazı firmalar saati 10 liradan başlayan fiyatlarla hizmet verirken tüm gün kiralamalar için ortalama talep edilen ücret en fazla 20 lira. Genelde iki saatlik kiralamalar tercih ediliyor. Bunun da ücreti 15 lira. Ayrıca kiralanan sandalye sayısı arttıkça da toplam ödenen ücret düşüyor. Parklarda kiralama hizmetine her firma farklı saatte başlıyor. Genellikle öğleden sonra hareketliliğin artmasıyla beraber hizmet başlarken bu, gece saatlerine kadar devam ediyor.

Uzaktan Gelenler Memnun

Son dönemde toplu taşıma araçlarında çok sayıda vatandaş sırt çantası taşır gibi bu kamp sandalyelerini taşıyordu. Arabası olmayan ve özellikle Beylikdüzü, Büyükçekmece gibi uzak semtlerden bu parklara gelen vatandaşlar bu hizmetten memnun olduklarını belirtiyor.

Etiketler girişim pandemi
Yorumlar
Kalan Karakter 800