Sen Nasıl Bir Alışverişkoliksin?

Dengesiz Alışverişkolik: “İnternet üzerinden alışveriş yaparken, kendimi kaybetmiş gibi oluyorum, ne bulursam sepete atıveriyorum. Ödeme aşamasına geldiğimde ben bile inanamıyorum o kadar şeyi hangi arada, nasıl aldığıma ve almaktan vazgeçiyorum.” Üst düzey Alışverişkolik: “Sadece en kaliteli ve en iyileri alırım. Giyim kuşamda, en ünlü...


  1. Dengesiz Alışverişkolik: “İnternet üzerinden alışveriş yaparken, kendimi kaybetmiş gibi oluyorum, ne bulursam sepete atıveriyorum. Ödeme aşamasına geldiğimde ben bile inanamıyorum o kadar şeyi hangi arada, nasıl aldığıma ve almaktan vazgeçiyorum.”

  2. Üst düzey Alışverişkolik: “Sadece en kaliteli ve en iyileri alırım. Giyim kuşamda, en ünlü markaların en son çıkan, en yeni moda giysilerini, teknoloji konusunda ise yalnızca en son çıkan ürünleri alırım.”

  3. Kararlı Alışverişkolik: “Almadan önce mutlaka araştırırım. İstediğim üründen emin olabilmek için defalarca incelerim, karar verdikten sonra ise fiyatının düşmesini ya da bir fırsatın çıkmasını beklerim. İndirimi bekleyemeyecek kadar acil almam gerekiyorsa ise en az 2-3 saatlik bir araştırma sonunda alırım.”

  4. Aktif Alışverişkolik: “Sadece internet üzerinden alışveriş yaparım ama her seferinde satın almam, kimi zaman da kiralarım. Bir takım özendirici fırsatlar peşinde koşmam ama fırsatları gördüğüm zaman fikir değiştirmeme neden olabilirler.”

  5. Ücretsiz Teslimat Avcısı Alışverişkolik: “İhtiyaçlarımı internet üzerinden almayı çok severim ama yalnızca ücretsiz teslim ediyorlarsa. Eğer bir ürünü çok beğendiysem ve gönderim ücreti varsa almam, ücretsiz gönderim yapan bir yer bulurum.”

  6. Tutumlu Alışverişkolik: “Kullanılmış, ikinci el ürünleri almayı severim. Beğendiğim ürünün az kullanılmış olanı daha ucuza satılırken, neden daha fazla ödeyip kullanılmamış olanını alayım ki?”

  7. Sadık Alışverişkolik: “Yalnızca eğer bana ekstra bir fayda sağlıyor, ya da özel bir ödül programına dahil olmama yardımcı oluyorsa alırım. Bu da sürekli aynı yerlerden alışveriş etmeme neden oluyor!”

  8. Sistemli Alışverişkolik: “İnternet üzerinden tam aradığım ürünü alırım. Tam tamına aradığım ürünü bulana kadar birçok internet sitesine girer, ürünleri teker teker kıyaslarım, tam aradığımı bulunca da alırım.”

  9. Sabırsız Alışverişkolik: “İnternet üzerinden alışveriş yapmaya bayılırım. Aradığım şeyi bir sitede bulamazsam hemen bir diğerine geçiveririm.”

  10. Sepete Atan Alışverişkolik: “İnternetten alışveriş yapmak çok hoşuma gidiyor çünkü alışveriş listeme koyduğum her şeyi almam. İlgimi çeken her şeyi, tam anlamıyla her şeyi sepetime ekler, ne kadar tuttuğuna bakar, bütçeme uymadıysa vazgeçebileceklerimi çıkartır öyle alırım.”


Yorumlar
Kalan Karakter 800