Kim Bu Bitcoin’in Yaratıcısı Satoshi Nakamoto?

Bitcoin’in yaratıcısı olarak bilinen Satoshi Nakamoto aslında kim? Yoksa grupların veya kişilerin kullandığı bir isim mi? İşte tahminler:

· Satoshi Nakamoto, Bitcoin'in yaratıcısı olarak bilinen anonim kişi veya grupların kullandığı isimdir.

· Satoshi Nakamoto ismi Japoncaya ait gibi görünse de bu takma ismin gerçekleri yansıttığı düşünülmüyor…

· Satoshi Nakamoto 31 Ekim 2008’de internet üzerinden yayınladığı Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System adlı 9 sayfalık White Paper’da Bitcoin’i ilk kez tanıtmıştır.

· Bitcoin blok zinciri, Satoshi Nakamoto isimli anonim yazar/lar tarafından tanıtıldığında, kripto para birimi Bitcoin "elektronik nakit ödeme" ifadesiyle tanımlanıyordu ve bu veri paranın üretim ve değişim platformu ise "Blockcahin " olarak adlandırmadan önce "uçtan uca ağ" olarak anılıyordu.

· Satoshi Nakamoto, 2008’de tanıttığı Bitcoin’i 2009’da gerçekleştirmiştir.

· Satoshi Nakamoto yepyeni bir ekonominin oluşmasına neden olsa da hakkında bir bilgiye ulaşmak neredeyse imkansız.

· Satoshi Nakamoto’nun İngilizce’ye olan hakimiyeti ve kullandığı lehçe bile onun aslında bir Japon olmadığını düşündürtmeye yetiyor.

· Nakamoto’nun maillerinde de İngiliz İngilizcesini ve ana dili İngilizce olan birinin kullanacağı sintaks ve grameri kullandığı görülüyor.

· Satoshi Nakamoto saat dilimi olarak da İngiltere’yi kullanıyor.

· Olağan şüpheliler: Elon Musk, Nick Szabo, Adam Back, Craig Wright, 4 teknoloji şirketinin kolektif kimliği (Samsung, Toshiba, Nakamichi ve Motorola) ve dahası!

· Bitcoin’in geldiği noktaya bakılınca Nakamoto dünyanın en zengin insanlarından biri.

 

Sıcak Cüzdan Mı Soğuk Cüzdan Mı? Peki Fark Ne?Bu kılavuz, size en uygun cüzdanı seçmenize yardımcı olmak için sıcak cüzdanları ve soğuk cüzdanları tanıtacak ve aralarındaki farkları açıklayacak. Böylelikle kendiniz için en uygun cüzdan türünü bulacaksınız.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800