Mutsuzluğu Alışverişle Yenmeye Çalışmayın!

'Stres atmak için para harcıyorum, başka ne yapayım bilmiyorum' demeye son! Alışverişe düşkünlüğünüzün sebebi ruh halinizden kaynaklanıyorsa, bu sorunu ortadan kaldıracak yollar aramalısınız.

'Stres atmak için para harcıyorum, başka ne yapayım bilmiyorum' demeye son!

Siz de kendinizi oyalamak, stresinizi, mutsuzluğunuzu unutmak ya da azaltmak için kredi kartına sarılıyor, ay sonu gelen kredi kartı ekstresiyle daha çok strese giriyorsanız işte size para harcamadan stres harcamanın 5 yolu! Sadece  yazıyı okumakla kalmayın uygulayın!

    • Dans edin: Sevdiğiniz bir müzik eşliğinde dans etmek hem stresinizi azaltacak, hem de kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

    • Kahkaha atın: Kendinizi iyi hissettiğiniz, size kahkaha attıran kişileri arayın, bir araya gelin, arkadaşlarınız müsait değilse komik bir film koyun. Gülün gülebildiğiniz kadar.

    • Oyun oynayın: Haftada en fazla 21 saat oyun oynamanın stres için faydalı olduğu bilimsel olarak ispatlanmış. İşte size en ucuz stres azaltma yöntemlerinden biri daha!

    • Açık havada yürüyüş: Bunu bir de sevdiğiniz bir müziği dinleyerek yaparsanız, sizi nasıl rahatlatacağına inanamayacaksınız!

    • Meditasyon: Meditasyon stres atmanıza yararken fiziksel açıdan da güçlenmenize yardım edecektir.
Stresle başa çıkabilmenin 7 yoluSosyolog ve Holistik Yaşam Danışmanı Banu Çeçen stres ile başa çıkmak için önerilerini paylaştı.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800