Belirsizlik Zamanlarında Nasıl Yenilikçi Kalınır?

Pandemi dönemi gibi belirsiz dönemleri nasıl etkili bir şekilde atlatabilirsiniz? Belirsizlik zamanlarını şirketiniz için nasıl yenilikçi kılarsınız?

Belirsizlik dönemlerinde yine etkili bir şekilde çalışabilmek bunun yanı sıra bu dönemde işinizi geliştirmek ve ilerletmek için uygulayabileceğiniz 5 önemli adım var; iletişim, işbirliği, uzlaşma, yaratıcılık ve merhamet.

İletişim, İşbirliği ve Uzlaşma

Bu üç konuya odaklanmak neden işe yarıyor? Çünkü gerçekten neler olduğunu anlamak, liderlik ve karar verme sorumluluğunu paylaşmak, bir ekibin hedeflerini daha net görmesini sağlar. Bu üç konu zor zamanlarda ilerlemenin yanı sıra, belirsizlik durumları gibi dönemlere adapte olmaya devam etmek için organizasyon kası inşa eder.

Yaratıcılık

Belirsizlik zamanları liderlerin ve kuruluşların daha iyi nasıl yenilik yapacaklarını ve yeni değer kaynakları yaratabileceklerini anladıkları dönemler. İşte şefkat ve yaratıcılık burada devreye girer. Çoğu kuruluş yaratıcı fikirlere değer verir, ancak yaratıcılığı hızlı bir düzeltme yerine bir norm olarak kucaklamak için sistemleri, yapıları ve zihniyetleri ayarlama ihtiyacını önemsizleştirebilir. Burada yapılması gereken kültürlerin yaratıcı olmak için değişmesi.

Merhamet

Bireyler kültürleri oluşturur. Bu durumların nasıl atlatılacağı ve istenilenlere dair farklı fikirler oluşur. Gerçek yaratıcılığın yaprak dökmeyen tohumları çok çeşitli düşünme ve deneyime dayanır. O tohumları besleyen ise merhamet. Ayrıca iletişim, işbirliği ve uzlaşmanın en güçlü olmasını sağlayan da merhamet. 

Etiketler Kariyer
Yorumlar
Kalan Karakter 800