Sizden Gelenler: Kendime Ait Bir Ev

Özlem Denizmen, bugünkü Posta gazetesi köşesini sizden gelen sorulara ayırdı.

SORU: 36 yaşındayım, bekarım. Güzel bir gelirim var, bugüne kadar birikim, yatırım yapmayı düşünmedim hep farklı ülkeleri gezmeye, oyunlara, kıyafetlere para harcadım. Koronavirüs ile fark ettim ki geleceğimi güvene almam lazım, böyle devam etmez. Ev almak istiyorum artık ama nasıl yaparım?

İhsan

CEVAP: Koronavirüse kadar seyahat ederek vizyonuna, kendine yatırım yapmışsın bu güzel. Şimdi de kendine finansal hedef belirlemişsin. Birikim, yatırım konuları karar ve hedefe kilitlenme meselesi. Bence yapabilirsin, sana güveniyorum. Ev peşinatın için biriktireceğin ilk 10 bin TL senin motivasyonunu artıracak. Bu vesileyle seni, zaaf harcamalarından tasarruf ederek finansal hedefine ve ‘Finansal İyilik Hali’ne ulaşmanı sağlayacak uygulamam Moneye’ye bekliyorum. App Store ve Google Play’de ücretsiz.

Konut kredisi ile ev almak mı yoksa kirada oturmak mı daha avantajlı?Her ay kira ödeme günü geldiğinde acaba konut kredisi çekip onu mu ödeseydim diye düşünmeden edemiyoruz. Peki hangisi daha avantajlı ev kredisi mi çekmeliyiz, yoksa kirada oturmaya devam mı etmeliyiz?

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store