Google Adsense Nedir ve Adsense ile Nasıl Para Kazanılır?

İnternette para kazanmanın yollarını biliyor musunuz? İnternetten para kazanmanın en bilindik yollarından birisi de Google Adsense'i kullanmak. Peki Adsense nedir, nasıl başvuru nasıl yapılır ve Google Adsense ile para nasıl kazanılır? Tüm bu soruların yanıtı içeriğimizde.

GOOGLE ADSENSE NEDİR?

AdSense, çevrimiçi içeriğinizle birlikte hedeflenen reklamların gösterilmesi yoluyla para kazanmanın ücretsiz ve kolay bir yoludur. AdSense ile site ziyaretçilerinize alakalı ve ilgi çekici reklamlar gösterebilir ve reklamların genel görünümünü, web sitenize uyumlu olması için özelleştirebilirsiniz.

AdSense Programı, sitenize Google Ads reklamları sağlamasıyla diğerlerinden ayrılır. Google daha sonra reklam türüne bağlı olarak reklamlara yapılan kullanıcı tıklamalarına veya reklam gösterimlerine göre sitenizde gösterilen reklamlar için size ödeme yapar. AdSense, reklam alanlarınız için rekabet, daha alakalı reklamlar ve tüm çevrimiçi içeriğiniz için reklam fırsatı anlamına gelen geniş bir reklam veren talebine anında ve otomatik olarak erişim sağlar.


GOOGLE ADSENSE İLE REKLAM YAYINLAMAK

İnternetten para kazanmanın en iyi yollarından biri de Google Adsense'i kullanmaktır. Adsense, kullanım kolaylığı ve reklam veren sayısı sayesinde çok popülerdir. Kolayca kayıt olursunuz ve müracaatınız onaylandıktan sonra küçük bir kod ilave ederek internet sitenize reklam koyabilirsiniz.

Adsense ile ne tür reklamların görüneceğini seçemezsiniz. Google, internet sitesinin konusuna ve okuyucunun profiline göre otomatik olarak yapmaktan sorumludur.


Ve bunun iki avantajı vardır:

1) Reklam ile kazanabileceğiniz parayı en üst düzeye çıkartır. Bir reklam ne kadar ilgili ve bariz olursa, okuyucunun tıklaması o kadar olasıdır.

2) Herhangi bir reklam verenle doğrudan bağlantı kurmak zorunda kalmazsınız. Adsense ağına reklam veren yüz binlerce şirket var.

GOOGLE ADSENSE İLE PARA KAZANMAK


Satış ortaklığından farklı olarak burada ideal karşılaştırmalar ve analizler yayınlamak yerine, belirli bir konuda genel bilgi sağlayan bir web sayfası oluşturmanız gerekir. Söz gelimi, yemek tarifleri veya köpekler ve hatta dinozorlar ile ilgili bilgi yayınladığınız bir web sayfası oluşturabilirsiniz. Bu sistemin potansiyeli temel olarak üç şeye bağlıdır; seçtiğiniz konu, internet sitesinin yaptığı ziyaret sayısı ve reklamları tıklayan ziyaretlerin yüzdesi.

İlk nokta, konu asaldır, zira buna göre tıklama başına daha fazla veya daha az para kazanacaksınız. Söz gelişi, kedilerle alakalı bir internet sitesinde Adsense, kedi maması reklamını yapabilir. Ancak, finans konulu bir internet sitesinde elbetteki banka reklamları görünür.

Reklamı yapılan ürün daha pahalı olduğunda reklam veren daha fazla para ödemeye isteklidir. Gelir potansiyeli ise, internet sitesinin sahip olduğu ziyaretlerin sayısına göre belirlenir. Bu da Google’da bu konuyla alakalı bilgi arayan kişilerin sayısına bağlıdır.

Google Adsense kullanarak internet üzerinden para kazanmak kolaydır, ancak binlerce lira kazanmak için iyi bir internet sitesi trafiğine sahip olmanız gerekiyor.

Yorumlar
Kalan Karakter 800
Tugay Güzel
Bu işi yapmayı düşünüyorum.

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store