Yabancı Dil En Hızlı Şekilde Nasıl Öğrenilir?

Yabancı dil öğrenmeye nereden başlanmalı? Yabancı dil en hızlı şekilde nasıl öğrenilir? Yabancı dil öğrenmek için neler yapmalısınız?

Öğrenmek İstediğiniz Dili Konuşan Biriyle İletişime Geçin

Yeni bir dil öğrenmenin en iyi yolu o dili aktif olarak konuşmaktan geçiyor. Bu nedenle öğrenmek istediğiniz dili konuşan biri ile iletişime geçin. Öğrenmek istediğiniz dili konuşan, pratik yapmanıza yardımcı olacak bir arkadaş bulmaya çalışın. Bunun için çevrimiçi uygulamalar ve forumlardan yararlanabilirsiniz. 

Öğrenmek İstediğiniz Dili Her Gün Çalışın

Bir dili en iyi öğrenmek için onun üzerine her gün bir miktar da olsa bir şey ekleyin. Dil öğrenme tekrara dayanır. Çalışmalarınıza çok uzun süre ara verirseniz en son öğrendiklerinizi unutmaya başlarsınız ve böylece boş yere vakit harcamış olursunuz. Ekstra ayıracak zamanınız yoksa bulduğunuz her boşlukta 5 kelime öğrenmeniz veya çalışırken yabancı bir şeyler dinlemeniz bile dil gelişiminize katkı sağlayabilir.

Sözlük Kullanın 

Bu sözlük gerçek, fiziksel bir sözlük veya telefonundaki bir sözlük uygulaması olabilir. Ancak fiziksel bazı sözlüklerde o sözcüğün örneklerin de bulunması sebebiyle size oldukça fayda sağlayabilir. Sözlüğü rastgele bir zamanda inceleyebilirsiniz. 

Her Fırsatı Değerlendirin

Okuyun, dinleyin, yazın. İlk başta çok zorlanmamak için çizgi filmleri izleyin. Öğrenmek istediğiniz dilin gazetelerinden her gün bir haberi çevirmeye çalışın. Öğrendiğiniz dilde günlük tutun. Bir gün bir sayfaya yalnızca bir cümle yazabilirsin, pes etmeyin, devam edin.

Telaffuzunuzu Geliştirin

Bir kelime öğrenirken telaffuzuyla beraber öğrenmeniz gerekir. Kelimeyi doğru bir şekilde telaffuz etmeyi öğrenmek için onu yüksek sesle söylemek sizi daha çok geliştirebilir. Bir kişiyle pratik yapıyorsanız bir kelimeyi yanlış telaffuz ettiğinizde sizi düzeltmesini isteyin. 

Hata Yapmaktan Çekinmeyin

Mükemmel olmak yerine, elinizden geleni yamayı hedefleyin. Birileri size yanlış telaffuz ettiğinizde gülebilir ya da tepki vermeyebilir. Bunlara alınmayın ve hedefinizde ilerlemekten çekinmeyin. Emeklemek ve yürüme ilişkisi gibi düşünün.

Yorumlar
Kalan Karakter 800