Tarihin Finansal Açıdan En Abartılı 8 Defilesi

Yaratıcılık ve finansal yatırım, en parlak moda şovlarını beraberinde getiriyor. Her yıl yükselen beklentilerle, bu sektörde olanların modada yer almak için daha fazla çalışması gerekiyor. İşte tarihin finansal açıdan en abartılı ama göz kamaştıran 8 defilesi:

1 8 2016'da Victoria Secret Defilesi

2016 yılında gerçekleştirilen Victoria Secret Fashion Show'un tarihin en pahalı defilelerinden biri. Yönetici ve yapımcı Edward Razek, New York Times'a bu abartılı gösterinin yaklaşık 26,7 milyon dolarlık dudak uçuklatan bir masrafı olduğunu söyledi.

Paranın çoğu, en çekici modellere ve onların süslü iç çamaşırı koleksiyonlarına verilmiş.  800 milyon izleyicisi olan gösteri için ünlü müzisyenlerden ve pahalı dekorlardan oluşan büyük bir parti düzenlendi. 

2 8 Pyer Moss İlkbahar/Yaz 2020

2020'de gerçekleştirilen ve Pyer Moss'un ilkbahar/yaz koleksiyonunu içeren defile, ulusu çağlar boyunca gururlandıran siyah müziğe ve Afrika kökenli Amerikalı sanatçılara saygı duruşu niteliğindeydi. Cardi B gibi yaklaşık 90 üye de bu cazibenin parçasıydı.

Pyer Moss, özellikle zengin kültür ve mirasın temsilcisi olan lüks moda markasıdır. 2020 ilkbahar/yaz Pyer Moss gösterisinin, Amerikalı Tasarımcı Kerby Jean-Raymond’a önemli bir geri dönüşü oldu.

3 8 Dior İlkbahar/Yaz 2019

2019 Dior ilkbahar/yaz defilesi tamamen feminist ikonları temsil ediyordu. Nijeryalı yazar ve etkileyici Chimamanda Ngozi Adichie gibi feminist ikonlar olarak beyaz olmayan kadınlar için gerçek bir saygı sembolüydü. Maria Grazia Chiuri, sahneyi çevreleyen olağan alfa erkek enerjisinden kurtulmayı amaçlamıştı. Bu 2019 şovu, birçok düzeyde trend belirleyici oldu. Aynı zamanda Sharon Eyal ve Batsheva Dans Topluluğu'nun fantastik koreografisi için platform sağladı.

4 8 Chanel İlkbahar/Yaz 2012

2012’nin Chanel İlkbahar/yaz defilesi moda tarihindeki en pahalı defilelerden biri olarak belgelendi. Alman moda tasarımcısı Karl Lagerfeld, kendisine servete mal olan temalar düzenledi. 2012 gösterisinin parlak sualtı teması büyük başarıydı. Aynı zamanda bir müzik şaheseriydi ve Florence Welch'in ünlü bestesi ‘’What the water gave me’’ ile sona erdi.

5 8

1997'deki Enfant Terrible, özellikle Alexander McQueen'in moda şovları ile ünlüdür. Bunun nedeni, Prenses Diana'nın katıldığı bilinen son moda etkinliği olmasıydı.

1996 yılında Hubert de Givenchy tarafından yaratıcı yönetmen olarak atandıktan sonra, Alexander Mcqueen yüksek moda yaratıcılarının rekorlarını kırmaya başladı. Enfant Terrible, kış/sonbahar koleksiyonundaki ikinci sergisiydi ve en dikkat çekenlerden biriydi.

6 8 Alexander Mcqueen'in 2001

2001 VOSS koleksiyonu, Alexander McQueen'in en ikonik defilelerinden biri. Aynı zamanda en yaratıcılarından.

7 8 Tasarımcı Christopher Bailey'nin

'Time' adlı gösteri, tasarımcı Christopher Bailey'nin Burberry için moda etkinliğiydi. Bu gösteride 1980'ler ve 90'ların İngiliz Sokak modasından gökkuşağı temasına yer verildi. Daha da önemlisi, uluslararası platformda yeterince temsil edilmeyen LGBTQ topluluğunu temsil etti.

8 8 Gucci Sonbahar 1996

1996 Gucci Sonbaharı, Tom Ford'u öne çıkardı. Bu Tom Ford'un ilk defilesi değildi ama en dikkat çekicilerinden biriydi. 1996 sonbahar/kış defilesi, sınıf ve zarafetin özüydü ve moda tarihinin en pahalılarından biriydi. Kate Moss, Amber Valletta ve Shalom Harlow ile daha da muhteşem oldu. Hem Tom Ford'un hem de Gucci'nin servetlerinin daha önce hiç olmadığı kadar fırlamasına neden oldu. (TheRichest)

Yorumlar
Kalan Karakter 800