Altın Kelebek’te Replikasına Rastladığımız ‘’Tiffany Diamond’’ Kolyesinin Değeri Ne?

Daha önce yalnızca Beyonce, Audrey Hepburn, Lady Gaga ve Mary Whitehouse’un boynunu süsleyen Tiffany & Co tasarımının bir replikası Altın Kelebek Ödül Töreni’nde oyuncu Melis Sezen’in boynundaydı. Bu meşhur kolyenin yakın geçmişini keşfetmeye ne dersiniz?

Daha önce yalnızca Beyonce, Audrey Hepburn, Lady Gaga ve Mary Whitehouse’un boynunu süsleyen Tiffany & Co tasarımının bir replikası Altın Kelebek Ödül Töreni’nde oyuncu Melis Sezen’in boynundaydı. Bu meşhur kolyenin yakın geçmişini keşfetmeye ne dersiniz?

 

2021 Yaz aylarında Beyoncé Knowles ve Jay Z’nin Tiffany & Co'nun yeni yüzleri olduğu açıklanmıştı.

Görüntülerde çift, şimdiye kadar özel bir koleksiyonun parçası olan ve hiçbir zaman halka açık olmayan bir Basquiat tablosunun yanında poz veriyordu. Hatta kampanyanın içine gizlenen başka tarihsel unsurlar da var, özellikle Beyoncé'nin Audrey Hepburn ve Lady Gaga tarafından takılan ve 30 milyon dolar (yaklaşık 22,9 milyon £) değerindeki kolyesi.

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Beyoncé (@beyonce)'in paylaştığı bir gönderi

128 karatlık sarı elmas, Hepburn tarafından 1961'de Breakfast At Tiffany'nin basın gezisi sırasında takıldı ve Lady Gaga 2019 Oscar Töreni'ne katıldığında tekrar ortaya çıktı. Değerli parçayı takmış olan yalnızca bir kişi daha var: 1957'de Newport, Rhode Island'daki Tiffany Balosunda ilk kez sahneye çıkan sosyetik Mary Whitehouse. Ayrıca bu değerli parça markanın Fifth Avenue vitrinlerinde sergilendi.

Tasarımın değerli taşı ilk olarak 140 yıl önce markanın kurucusu Charles Lewis Tiffany tarafından Güney Afrika'da satın alındı ve kolyenin tasarımı biraz değiştirilmiş olsa da taş aynı kaldı. Birçok insan onu 19. yüzyılın en önemli değerli taş keşiflerinden biri olarak görüyor.

Kolye, Beyoncé ve Jay Z'nin yer aldığı ilk Tiffany kampanyası için mükemmel bir seçim oldu ve kısa zamanda çok fazla ilgi topladı. Markaların performansını ölçen Launchmetrics'e göre, ortaklık, pazarlama faaliyetlerinin değerini ölçen medya etkisi değeri açısından 10.5 milyon dolar kazandırdı (Ağustos, 2021).

Ürün ve iletişimden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alexandre Arnault, Tiffany'nin son kampanyası için neden Beyonce ve Jay Z'nin seçildiğini ise şu sözlerle ifade etti:

"Beyoncé ve Jay Z, modern aşk hikayesinin ta kendisidir". 

"Her zaman aşkı, gücü ve kendini ifade etmeyi temsil eden bir marka olarak, Tiffany'nin değerlerini daha iyi temsil eden başka bir çift düşünemezdik. Carters'ı Tiffany ailesinin bir parçası olarak görmekten onur duyuyoruz."

 

Yaşam Stiliniz Gelirinizin Ötesinde mi? Gelirinizin ötesinde mi yaşıyorsunuz? Özlem Denizmen programının ‘’Özlem’e Sor’’ bölümünde borçlarınızdan nasıl kurtulacağınızı anlatıyor.

 

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store