18 Yaşından Küçüklerin Hesap Açabileceği Bankalar

18 yaş altından küçük olanlar banka hesabı açabilir mi sorusu hem aileler hem de gençler tarafından merak ediliyor. Erken yaşta bütçe yapmayı öğrenmek için 18 yaş altından küçüklere bankalar hesap açabiliyor. Peki hangi bankalar 18 yaş altından küçüklere hesap açıyor, nasıl avantajları var?

Kredi kartı alması mümkün olmayan 18 yaş altı gençler için ek kart ve ön ödemeli kartlar bulunuyor. Bunun yanı sıra, birçok banka 18 yaşından küçüklere hesap açma imkanı tanıyor. Herhangi bir banka hesabı olan gençler orada paralarını nasıl kullanacağını öğreniyor. Harçlıklarından kalan parayı biriktirmek, belli harcamalar yapmak için 18 yaş altından küçükler için hesap açmak doğru bir yol olarak gözüküyor.

18 Yaş Altındakiler Nasıl Hesap Açabilir?

18 yaş altından küçük olanlar velileriyle birlikte bankalara gidip hesap açabilir. Vadeli veya vadesiz olarak açabileceğiniz bu banka hesabı son dönemde oldukça tercih ediliyor. Çocukların geleceği için hesap açmak isteyen aileler gelecek için yatırım yapıyor. Peki hangi bankalar 18 yaş altındakilere hesap açıyor?

İş Bankası

İş Bankası, 12-18 yaş arası gençlere hesap açma imkanı sunuyor. İlk imza hesabı olarak bilinen bu hesap aynı zamanda Türkiye'de bir ilki gerçekleştiriyor. 1987 yılında yapılan bu hesap sayesinde yanınızda nakit para taşımak zorunda kalmadan harcama yapabilirsiniz. 18 yaşınıza geldiğiniz zaman iş bankası bu hesabınızı normal hesaba çevirir.

Akbank

Akbank 16-26 yaş arasındaki gençlere neo Exi26 seçeneğini sunuyor. Bu kartla nakit para çekebiliyor, belirlenen limit kadar harcama yapabiliyorsunuz. Öğrenci hesabı ve Axess exi 26 seçenekleri sunan Akbank, havala yaparken masraf ödememe seçeneği sunuyor. Aynı zamanda exi26 hesabı kullananlar eğitim için kredi çekebiliyor.

Kuveyt Türk

Kuveyt Türk'te 18 yaş altında olan gençlere hesap açma seçeneği sunuyor. İnternet üzerinden de alışveriş yapabileceğiniz bu kart herhangi bir ücret almıyor.

Vakıfbank

24 yaş altı gençlere Bankomat Kart seçeneği sunan Vakıfbank, alışveriş yaparken de bu kartı kullanma şansı sunuyor. Kartınız içinde olan miktar kadar harcama yapabilir, nakit para çekebilirsiniz. Genç Kart sahiplerinin, kişiye özel şifreleri vardır. Alışveriş yaparken ve nakit çekerken, bu şifreyi kullanırlar.

Ziraat Bankası

18 yaş altında olanlar Ziraat Bankası'ndan hesap açabilir. Büyüyen çocuk fonu olarak değerlendirilen bu hesap 18 yaşını geçtikten sonra internet bankacılığı dahil olmak bütün bankamatik işlemleri yapabiliyorsunuz.

ING Turuncu Hesap

ING Bank'ta hesap açmak için alt limit yoktur. Turuncu çocuk hesabı açmak isteyenler istediği zaman para yatırabilir ve buradan yine istediği zaman para çekebilir. Birikim hesabı olarak değerlendirilen turuncu çocuk hesabına, ING Vadesiz Hesap'tan, ING Bonus Card’tan veya ING Pegasus Plus Kart'tan düzenli aylık yatırabilirsiniz.

TEB Global Genç Hesap

Global Genç Hesap, Marifetli Hesap’ın bir alt ürünü olup 25 yaş ve altı için oluşturulmuş günlük vadeli mevduat özelliklerine sahip bir tasarruf hesabıdır. Global Genç Hesap 12-15, 16-17 ve 18- 25 olarak 3 ayrı yaş grubundan oluşuyor. Bu hesabınızla yurt dışında 50'den fazla ülkeden para çekebilirsiniz.

Yorumlar
Kalan Karakter 800
Fatih eyüp Parıldar
Hesap açmak istiyorum
Elif Nisa Gürel
Kararsız kaldım 🙄
Ridvan Gedik
15 yaşındayım banka hesabı acacam ama acma ücreti olmayan aylık ucret almayan alsa bile 1 tl felan alan en iyi banka hangisi

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store