18 yaşından küçüklerin hesap açabileceği bankalar

18 yaş altından küçük olanlar banka hesabı açabilir mi sorusu hem aileler hem de gençler tarafından merak ediliyor. Erken yaşta bütçe yapmayı öğrenmek için 18 yaş altından küçüklere bankalar hesap açabiliyor. Peki hangi bankalar 18 yaş altından küçüklere hesap açıyor, nasıl avantajları var?

Kredi kartı alması mümkün olmayan 18 yaş altı gençler için ek kart ve ön ödemeli kartlar bulunuyor. Bunun yanı sıra, birçok banka 18 yaşından küçüklere hesap açma imkanı tanıyor. Herhangi bir banka hesabı olan gençler orada paralarını nasıl kullanacağını öğreniyor. Harçlıklarından kalan parayı biriktirmek, belli harcamalar yapmak için 18 yaş altından küçükler için hesap açmak doğru bir yol olarak gözüküyor.

18 YAŞ ALTINDAKİLER NASIL HESAP AÇABİLİR?

18 yaş altından küçük olanlar velileriyle birlikte bankalara gidip hesap açabilir. Vadeli veya vadesiz olarak açabileceğiniz bu banka hesabı son dönemde oldukça tercih ediliyor. Çocukların geleceği için hesap açmak isteyen aileler gelecek için yatırım yapıyor. Peki hangi bankalar 18 yaş altındakilere hesap açıyor?

İş Bankası

İş Bankası, 12-18 yaş arası gençlere hesap açma imkanı sunuyor. İlk imza hesabı olarak bilinen bu hesap aynı zamanda Türkiye'de bir ilki gerçekleştiriyor. 1987 yılında yapılan bu hesap sayesinde yanınızda nakit para taşımak zorunda kalmadan harcama yapabilirsiniz. 18 yaşınıza geldiğiniz zaman İş Bankası bu hesabınızı normal hesaba çevirir. Talep edilmesi halinde kredi kartı da veriliyor. 

Akbank

Akbank 16-26 yaş arasındaki gençler için Akbank Exi 26 hizmetiyle hesap açma imkanı sunuyor. Bu kartla nakit para çekebiliyor, belirlenen limit kadar harcama yapabiliyorsunuz. Neo Exi 26 Hesap olarak da adlandırılan bu hesapla Akbank, havale yaparken masraf ödememe seçeneği sunuyor. Ayrıca bankanın talep ettiği şartların sağlanması durumunda kredi kartı alma imkanı da var. 

Kuveyt Türk

Kuveyt Türk'te 18 yaş altında olan gençlere hesap açma seçeneği sunuyor. İnternet üzerinden de alışveriş yapabileceğiniz bu kart herhangi bir ücret almıyor.

Vakıfbank

18 yaş altı gençlere Vakıfbank Junior Hesap seçeneği sunan Vakıfbank, alışveriş yaparken de bu kartı kullanma şansı sunuyor. Vakıfbank, bu hesabın açılmasıyla hem banka kartı hem de kredi kartı veriyor. 

Ziraat Bankası

18 yaş altında olanlar Ziraat Bankası'ndan hesap açabilir. Ziraat Bankası Genç Hesap olarak değerlendirilen bu hesap 18 yaşını geçtikten sonra internet bankacılığı dahil olmak bütün bankamatik işlemleri yapabiliyorsunuz. EFT ve havale işlem ücreti talep edilmez. 

ING Turuncu Hesap

ING Bank'ta hesap açmak için alt limit yoktur. Turuncu çocuk hesabı açmak isteyenler istediği zaman para yatırabilir ve buradan yine istediği zaman para çekebilir. Birikim hesabı olarak değerlendirilen turuncu çocuk hesabına, ING Vadesiz Hesap'tan, ING Bonus Card’tan veya ING Pegasus Plus Kart'tan düzenli aylık yatırabilirsiniz.

TEB Global Genç Hesap

Global Genç Hesap, Marifetli Hesap’ın bir alt ürünü olup 25 yaş ve altı için oluşturulmuş günlük vadeli mevduat özelliklerine sahip bir tasarruf hesabıdır. Global Genç Hesap 12-15, 16-17 ve 18- 25 olarak 3 ayrı yaş grubundan oluşuyor. Bu hesabınızla yurt dışında 50'den fazla ülkeden para çekebilirsiniz.

Garanti BBVA Genç Kart

18 yaşından küçük kişilerin aileleriyle birlikte banka şubesine giderek açabileceği bu hesapta açılış ücreti talep edilmez. Garanti BBVA Genç Kart, Bonus kartın bütün özelliklerini taşır. Bu karta sahip olan gençler, Bonus kart için yapılan bütün kampanyalardan yararlanabilir ve Bonus puan kazanabilir. EFT ve havale ücreti alınır. 

Ev sahibi olmak isteyen gençlere tavsiyelerEv almak için genç yaşta adım atmak önemli. Mülk sahibi olmak sandığınız kadar uzak olmayabilir. Hedefinizi belirleyin ve harekete geçin.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800
Enes Saf
En mantıklısı Kuveyt Türk hiç bir ücret almıyor ve kullanımı çok basit. Direk Kuveyt Türk'te hesap açtırın derim :)
awd asd
en mantıklı olan kuveyt türk cünkü internet alısverişi yapabiliyorsunuz ve cayda para çekmiyır
Ecmel Yılmaz
Çok faydalı bir bilgi bence
Çınar Yıldırım
Ben 10 yaşındayım ben bir para biriktirme kartı istiyorum
Fatih eyüp Parıldar
Hesap açmak istiyorum
Elif Nisa Gürel
Kararsız kaldım 🙄
Ridvan Gedik
15 yaşındayım banka hesabı acacam ama acma ücreti olmayan aylık ucret almayan alsa bile 1 tl felan alan en iyi banka hangisi

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store