Başarı Hikayesi: Kasım Öğretmen Hayatını Yönetiyor!

Sizlerden gelen başarı hikayeleri bizi çok mutlu ediyor! Özlem Denizmen Posta Gazetesi köşesinde başarı hikayelerine yer vermeye devam ediyor...

Merhaba Özlem Hanım, ben 9 yıllık öğretmenim. Sizi uzun süredir takip ediyorum. Çalışmaya başladığım ilk yıllarda bırakın para biriktirmeyi, sene sonunda arkadaşlarıma, akrabalarıma borçlu çıkardım.

Toplumun “küçük parayla birikim yapamazsın” sözü, sizin “birikim için paranın büyüğü küçüğü olmaz” söyleminizle bende yıkılmış oldu. Birikim eylemini uzun süre önce başardım. ‘İstek mi, ihtiyaç mı?’ sorusu, harcamalarımı kayıt altına almam vb. bana çok yararı oldu.

Herhalde cebimde mucizeler yaratmaya başladım. Son dönemde uygulamanız ‘Moneye’ hayatımda önemli bir yer aldı. Bir öğretmen gibi bana yol gösteriyor, hatırlatma yapıyor, uyarıyor. Moneye’ye çok şey borçluyum.

*****

‘Paranızın değerini koruyun’ demiştiniz (yumurtaları aynı sepete koymamak)... Dolar ve altına ilgi duyuyorum. BES’e de uzun süre önce girmiştim. Hesabımı kontrol altına alınca hayatımı da düzene soktum. Şimdi bulunduğum şehirde güzel bir ev alabilecek durumdayım.

Geçen yıl tatlı mı tatlı bir araba aldım. 20 yaşında arabam, olsun daha iyisini ileride alacağımı ümit ediyorum. Buna ileride eşimle karar vereceğiz. Bekarım ama eşimle, mobilya, beyaz eşya gibi masrafların borçlarını konuşmak istemiyorum. Öyle hissediyorum ki doğru yoldayım. ‘Parasını yöneten hayatını yönetir.’

*****

Bu zor zamanlarda en zor görevin üstesinden gelen değerli öğretmen arkadaşlarımın Öğretmenler Günü’nü kutlarım…

Kasım öğretmen / Ağrı / 32 yaş

Yorumlar
Kalan Karakter 800